Poslední změna: 05.09. 2018

Gratulace a poděkování prof. Červinkovi

Zlatou medaili Univerzity Karlovy udělil rektor UK prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.
v  pondělí 3. září 2018  prof. MUDr. RNDr. Miroslavu Červinkovi, CSc.
Ocenil tak dlouholetou práci prof. Červinky pro Lékařskou fakultu v Hradci Králové a Univerzitu Karlovu.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abych využil možnosti a touto cestou, spolu s Vámi, poděkoval Spectabilis, panu profesoru Červinkovi. Přestože je celý jeho úspěšný profesní život spjat s Lékařskou fakultou v Hradci Králové, chtěl bych nyní vyzdvihnout především jeho působení ve funkci děkana. Po obě volební období, po celých 8 let se mu dařilo skvěle řídit tak velkou a různorodou instituci. Fakulta si díky jeho vedení udržuje vysokou profesionální úroveň a patří mezi špičková pracoviště v naší republice. Za to, myslím, patří panu profesorovi dík nás všech.
Dovolte mi, abych Spectabilis, panu profesorovi poděkoval i já osobně. Byl to totiž on, kdo mě před lety přizval do svého týmu a jmenoval proděkanem. A byl to také on, kdo mě jako první oslovil s myšlenkou, zda bych jednou v budoucnu nepřevzal tuto funkci.
A proto mi bylo velkým potěšením, završením naší společné cesty, že jsem mohl být osobně přítomen ocenění celoživotní profesionální dráhy profesora Červinky Jeho Magnificencí, prof. Zimou, rektorem Univerzity Karlovy. Pan rektor ocenil jeho zásluhy předáním nejvyššího ocenění naší Alma mater, Zlatou medailí Univerzity Karlovy.
Spectabilis, srdečně blahopřeji a přeji do dalších let, ve Vašem profesním i soukromém životě vše nejlepší.

Jiří Manďák

září 2018