Poslední změna: 03.03. 2020

Pochopte ME(CFS) - prezentace a setkání s pacienty

Ve čtvrtek 27. 2. 2020 nás navštívili Ing. Lenka Goldšmídová PhDr. Petr Šouba Bc. Anežka Šoubová a sdíleli s námi rozsáhlé poznatky o aktuální neutěšené situaci v oblasti léčení chronického únavového syndromu a péče o pacienty. Jedná se o velmi naléhavé téma, které se našich současných/budoucích lékařů může dotknout a vystavit je velice náročné zkoušce.

Tématy byla

1. (Re)definice nemoci a její vnímání ze stran zákonodárců, regulatorních orgánů, lékařů a pacientů.

2. Psychologický a psychiatrický aspekt ve vztahu k pacientovi, blízkým osobám a ošetřujícímu lékaři (problém s dlouhodobou, nejasně definovanou a těžko rozpoznatelnou nemocí vyžadující velmi individuální přístup a vnímavost.

3. Osobní zkušenost od kolapsu, přes krizi k nalezení smyslu a boj za pochopení u nové generace lékařů, kteří mají možnost dopřát pacientům důstojnou, kvalifikovanou léčbu a důstojné vypořádání se s projevy nemoci, pokud se budou řádně a včas informovat a budou mít odvahu vydat se se svým pacientem na tuto náročnou cestu.

Pokud jste neměli možnost se na toto setkání dostavit, ale přesto byste měli zájem se dozvědět více, kontaktujte nás na sedlarop@lfhk.cuni.cz

Moc děkujeme našim hostům, že za námi vážili cestu a studentům, kteří se dostavili, za jejich zájem a aktivitu, díky nimž vznikla velice ojedinělá atmosféra plná empatie a porozumění.

Anonymní zpětná vazba od studenta: Dobrý večer, rád bych ohodnotil dnešní přednášku o ME/CFS. Líbil se mi obsah, způsob podání, odbornost i téma, kvůli kterému jsem se účastnil. Mluvili dobře připravení a ochotní přednášející. Byl to kvalitně strávený čas. Teď tuším, jako asi jeden z mála, jak budu eventuelně pomáhat někomu z 25 tisíc Čechů s touto diagnózou.

<duben 2020>
Žádné záznamy nenalezeny