LFUK-HK-dolezalmartin1
Poslední změna: 09.11. 2021

Seminář Horizon Europe

Zveme Vás na seminář: Horizon Europe, který se uskuteční v pátek 19.11. od 13 hodin v učebně UII. Hostem bude Ing. Petr Hošek, Ph.D. z LF Plzeň, řešitel několika evropských projektů, který přednese o zkušenostech z přípravy a řešení projektu v programu Horizont – tipy, triky a proč to není tak těžké, jak to vypadá. Více o projektu se dozvíte: ZDE.

PROGRAM:

V úvodu bude představen stručný průřez programem Horizont stran různých typů výzev s důrazem na to, k čemu se které hodí a jaká jsou jejich úskalí.

Následně budou ve větším detailu popsány výzvy ze skupiny Widening, především zkušenosti týmu Biomedicínského Centra LF UK v Plzni s jejich opakovanou přípravou, završenou získáním projektu ERA Chairs Chaperon, a to s důrazem na praktickou otázku „co tam k čemu napsat“.

Implementace zmíněného projektu Chaperon bude poslední kapitolou, opět s důrazem na praktické detaily – na co si dát pozor při komunikaci v řešitelském týmu, jak probíhá komunikace s Evropskou komisí, jak byly řešeny povinné etické a další administrativní výstupy, jak probíhala příprava průběžné zprávy a podobně.

Ing. Petr Hošek, Ph.D

Petr Hošek pochází z Plzně, vystudoval biomedicínské inženýrství na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT na Kladně se zaměřením na biomedicínskou informatiku.

Svá studia završil disertací o matematickém modelování transportu a metabolismu rostlinných hormonů vypracovanou ve spolupráci s Ústavem experimentální botaniky AV ČR, s nímž spolupracuje dosud.

Od založení Biomedicínského centra na Lékařské fakultě UK v  Plzni v něm Petr působí jako biostatistik a v posledních letech také jako projektový manažer, protože panuje mylná představa, že se při psaní projektů naučil mluvit „bruselsky“.

<červenec 2022>
Žádné záznamy nenalezeny