Poslední změna: 28.05. 2021

Společný úspěch studentek LF a FaF v půlmaratonu

Dvě jedničky na startu

Univerzita Karlova v Hradci Králové se může pyšnit nejen kvalitní odbornou výukou, ale i řadou vynikajících sportovců. Mnozí ze studentů stíhají kromě náročného studia i reprezentovat univerzitu v rozličných sportovních odvětvích a pomáhají tak vytvářet její dobré jméno.

V sobotu 15. 5. 2021 se konal Hruboskalský půlmaraton, kterého se zúčastnily dvě neustále usměvavé a pozitivní slečny. Jsou jimi Kateřina Müllerová z třetího ročníku LF a Petra Grossová z třetího ročníku FaF, které se společně ve velké konkurenci umístily na děleném 5. místě ve své kategorii.

A protože nás sportovní úspěchy našich studentů zajímají, tak jsme holky vyzpovídali.

1. Jak jste se dostaly ke sportu, čím jste začínaly?
    • Káťa: Bavil mě tělocvik na ZŠ a ráda vzpomínám na školní soutěže a závody. Potom jsem začala hrát fotbal za klub v Býchově.
    • Péťa: Také jsem na základní škole jezdila na závody, hlavně v atletice. Na SŠ jsem začala běhat, přibylo kolo a plavání, to už je blízko k triatlonu.
  2. Kde jste se poznaly, a jak trénujete?
    • Seznámily jsme se v loni na cyklistickém kurzu KTV v jižních Čechách. Máme tréninkovou skupinu, jmenujeme se KOK. Společně trénujeme jsme tam 3 holky a jeden kluk, všichni studenti a myslíme si, že společně se rozvíjíme daleko rychleji něž každý sám. Ještě, kdybychom sehnali nějakého mecenáše, šlo by to jako po másle.
  3. Jak se Vám daří skloubit náročné studium se sportem, čemu se věnujete ve volném čase, zbývá-li nějaký?
    • Káťa: Jde to, ale volný čas moc nemám. Buď se vše točí kolem školy nebo sportu. Ale ráda spím a učím se italsky.
    • Péťa: Volný čas beru jako odpočinek od povinností a školy, sport je pro mě nejlepší relax.
  4. Běžely jste 15.5.2021 Hruboskalský půlmaraton, byla to vaše první půlka? Proč právě tento?
    • Péťa: Běžela jsem 2x Pardubický půlmaraton a na „Hrubici“ to byl jeden z prvních závodů, který se díky epidemiologické situaci běžel.
    • Káťa: Běžela jsem půlku poprvé a zaujalo mě, že se běží krásnou přírodou. A taky jsme to spojily s rodinným výletem.
  5. Byl to první závod, který jste spolu běžely?
    • Ano, bylo to poprvé, co jsme spolu běžely závod, ale určitě ne poslední.
  6. Běží se poměrně těžkým terénem a nastoupáte 430 výškových metrů. Měli jste na trati krizi? Co Vám pomohlo ji překonat?
    • Káťa: Překvapil mě první kopec (3.km) a vlastně všechny kopce byly pro mě těžké. Ale Péťa to tam zná a na každém kopci říkala „rozlučkový kopeček“, tak jsem Pétě věřila, ale kolik rozlučkových kopečků bylo raději nechci vědět. A vzájemně jsme se hodně podporovaly.
    • Péťa: Po druhé občerstvovačce (15.km) jsem měla křeče do nohou, ale nic, co by se nedalo překousnout. Káťa mi posledních 5 km pomohla a běžela jsem v háku, má silné konce. Podpora rodiny, se kterou jsem se na trati potkala a taky kolemjdoucí a ostatní závodníci nám fandili, to nám hodně zvedalo morál.
  7. Doběhly jste bok po boku ve stejném čase 2:08:25. Zbyly Vám nějaké síly na oslavu?
    • Braly jsme to jako výlet a doběh jsme si užily společně. Po doběhu jsme se šly vyklusnout bosé na fotbalové hřiště. Super masáž a osvěžení pro nohy po dvou hodinách běhu.
  8. Co Vás žene kupředu, jaká je Vaše motivace? Máte nějaký cíl, kam směřujete?
    • Káťa: Vyhrát ženskou fotbalovou divizi. Pražský maraton by se mi taky líbil.
    • Péťa: Iron man v limitu, ani by nemusel být na Havaji. Společně bychom se chtěly podívat na maraton do Neapole.
  9. Co plánujete do budoucna za závody?
    • Káťa: Votvírák, to je triatlon na „Mácháči“. Péťa mě přemluvila, abych do toho šla. Bude to první triatlon, tak se těším, jak to bude vypadat. A fotbalovou divizi, abychom to dotáhly co nejdál.
    • Péťa: Hradecký terénní triatlon na Biřičce, CZECHMAN, to je také triatlon. Hradecký a Pardubický půlmaraton.
  10. Máte oblíbený závod nebo sportovní akci, kam byste nás chtěli pozvat?
    • Péťa: Terénní triatlon na Biřičce, to je závod, kam se moc těším.
    • Káťa: Ženský fotbalový turnaj v Jehnědí. Skvělá akce, lidi, ceny, párty…

Jsme rádi, že si holky v tak nabitém programu udělaly čas na krátký rozhovor a že jsme je mohli přivítat na KTV. Přejeme jim do budoucna spoustu nejen sportovních úspěchů.

Katedra tělesné výchovy

<červenec 2021>