Fakulta

Mazanek, Pavel
Poslední změna: 29.09. 2021

Aktuální informace k provozu fakulty

PŘÍSTUP DO BUDOV FAKULTY

Všechny budovy fakulty jsou zpřístupněny studentům, zaměstnancům a ostatním návštěvníkům, kteří vstupují za účelem vyřízení konkrétních záležitostí, návštěvy galerie nebo knihovny.

Při pohybu v budovách je nutné nadále zachovávat všechna aktuálně platná bezpečnostní a hygienická opatření.

Nadále je nezbytné provádět hygienu rukou, zajišťovat dezinfekci ploch, často větrat.

OCHRANA DÝCHACÍCH CEST

Na chodbách a ve společných prostorech budov LFHK je povinné mít zakrytá ústa i nos respirátorem či jiným ochranným prostředkem bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94 %.

Ochranné prostředky není nutné nosit v učebnách, pokud jsou studenti usazeni v lavici (zde jsou doporučeny rozestupy, pokud je to možné), počet osob není omezen. Pro vyučující platí výjimka, kdy "osoby přednášející" také nemusí mít ochranu dýchacích cest při výuce, ideálně by měl být zachován odstup 1,5 metru od studentů.

V areálu FNHK platí pro studenty účastnící se výuky stejná pravidla jako pro zaměstnance. Je povinný respirátor min. třídy FFP2 na chodbách, ve společných prostorech budov FNHK včetně učeben. Veškerá praktická výuka se řídí pravidly jednotlivých pracovišť.

TESTOVÁNÍ

Testování zaměstnanců na pracovišti není povinné. Apelujeme však na zaměstnance, kteří nejsou naočkováni, aby se v zájmu nešíření potenciální infekce pravidelně testovali (v tomu určených zařízení, schválenými samotesty).

Studenti nemusejí dokládat bezinfekčnost za účelem účasti na vzdělávání a zkouškách.

Studenti ubytovaní na kolejích musí pravidelně dokládat bezinfekčnost
(více info: https://cuni.cz/UK-6311.html?news=13167&locale=cz).

<říjen 2021>