Fakulta

Juranova, Iveta
Poslední změna: 15.10. 2020

Hygienická opatření

NEJNOVĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI
 

  • 12. 10. 2020
Otázka: Dobrý den, dnešním dnem jsem byl umístěn do karantény a nemohu se tak zúčastnit praktické výuky. Chci s zeptat, jak je vyřešena náhrada praktik pro zubní lékařství. Nebo zda to budu muset řešit individuálně? Děkuji

Odpovědi: Dobrý den, je potřeba, abyste náhradu zameškané výuky řešil s garanty jednotlivých předmětů, vzhledem k tomu, jak se požadavky napříč pracovišti a předměty různí, nemůžeme stanovovat jednotný postup a je na uvážení každého garanta a Vaší konkrétní situaci, kdy a v jakém rozsahu bude možné a nutné si výuku doplnit. Určitě prosím informujte katedru o tom, že jste v karanténě a v návaznosti na to, jak se bude Vaše situace vyvíjet a jak dlouho budete muset v karanténě zůstat, se prosím domluvte na dalším.

Tento postup je vymezen již od 25. 9. 2020 v obecných informacích k výuce na webu fakulty v části Absence při výuce z důvodu onemocnění COVID-19 nebo nařízené karantény

 
  • 11. 10. 2020
Otázka: Dobrý den, na praktické výuce v nemocnici nám budou zajištěny ochranné pomůcky nebo musíme mít své? V případě, že si budeme muset ochranné pomůcky nosit svoje, můžeme používat látkové ústenky nebo je nutné využívat jednorázové ústenky či respirátory? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den, vzhledem k tomu, že každý z nás má povinnost být ve všech zdravotnických zařízeních vybaven vlastními ochrannými prostředky k zakrytí dýchacích cest, předpokládáme, že do areálu nemocnice i na jednotlivá pracoviště budete vstupovat s vlastními ústenkami. Při praktickém cvičení na lůžkovém oddělení Fakultní nemocnice obdržíte jednorázovou ústenkou ze zdrojů fakultní nemocnice, kterou po skončení praktika odložíte do určeného koše a opět nahradíte vlastním ochranným prostředkem. Toto se netýká praktické výuky zubního lékařství, kde jsou jednorázové ústenky nedostačující a každý student musí být vybaven vlastním respirátorem.

 
  • 10. 10. 2020
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se mám zachovat, pokud jsem se dostal do kontaktu s Covid-19 pozitivní osobou. Rozhovor trval asi dvě minuty ve venkovním prostoru ve vzdálenosti okolo 1,5-2 m bez ochrany úst ve středu 7. října. O tom, že je tato osoba pozitivní jsem se dozvěděl přímo od ní dnes 10. října (na testu byl 9.). Nepociťuji žádné příznaky, ale nevím, jestli mohu v pondělí přijít na seminář (třeba i se zvýšeným opatřením v podobě respirátoru) či nikoliv. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Uvedena již v předchozím dokumentu ze dne 9. 10. I nadále platí pravidla epidemiologicky významného kontaktu. Výše uvedená situace tomuto epidemiologicky významnému kontaktu neodpovídá. V případě jakýchkoliv pochybností však doporučujeme konzultaci přímo s hygienou, fakulta není v tomto směru oprávněna rozhodovat a závazně určovat další postup.
 
Ty, kteří přišli do epidemiologicky významného kontaktu, tzn. bez ústenky v těsném kontaktu nad 15 min - např. posezení na srazu celý večer, rodinní příslušníci či osoby sdílející domácnost atd. je potřeba v rámci trasování kontaktů nahlásit na Krajskou hygienu, která rozhodne, koho na výtěr pošle, čili kdo bude mít karanténu. V rámci urychlení je potřeba, aby dala pozitivní osoba dohromady seznam - jména, příjmení, telefony, ideálně i adresy.
 
Osoby v karanténě na výuku nesmí!!! A to dle pokynů KHS, je to na dobu min 10 dní, po 5.-7. dnu je test a při negativním testu po 10. dnu mohou do školy.
 
Tato odpověď byla konzultována s nemocničním epidemiologem a hygienikem.

 
  • 9. 10. 2020
Otázka: Včera večer mi přišel výsledek testu Covid pozitivní, další spolužák se skupiny čeká ještě také na výsledek. Problém je, že jsme měli v pondělí večer skupinový sraz a při konzumaci jsme všichni neměli nasazenou roušku. Já jsem sice přišla do kontaktu jen s pár lidmi z naší skupiny, ovšem oni mohli přijít zase do kontaktu s ostatními, co tam byli. Z toho důvodu vyplývá, že si nejsme jisti, jestli by se téměř celá 4.skupina 3.roč. VŠEOB neměla příští týden raději zdržet výuky. Nevíme si rady.

Odpověď: COVID pozitivní studentka, resp. všichni COVID pozitivní, musejí být v izolaci min po dobu 10 dnů, v případě, že od 7. dne nejsou přítomny klinické příznaky nemoci COVID 19, tak po 10. dnu mohou znovu nastoupit na výuku.

Ti, kteří přišli do epidemiologicky významného kontaktu, tzn. bez ústenky v těsném kontaktu nad 15 min - např. posezení na srazu celý večer, rodinní příslušníci či osoby sdílející domácnost atd., je potřeba v rámci trasování kontaktů nahlásit na Krajskou hygienu, která rozhodne, koho na výtěr pošle, čili kdo bude mít karanténu. V rámci urychlení je potřeba, aby dala pozitivní osoba dohromady seznam - jména, příjmení, telefony, ideálně i adresy.

Osoby v karanténě na výuku nesmí!!! A to dle pokynů KHS, je to na dobu min 10 dní, po 5.-7. dnu je test a při negativním testu po 10. dnu mohou do školy.

Tato odpověď byla konzultována s nemocničním epidemiologem a hygienikem.

Kalendář akcí

<leden 2022>
poútstčtsone
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Dnes: