Fakulta

Poslední změna: 31.12. 2020

Výzva ředitele FN HK směrem ke studentům

Vážené studentky, vážení studenti, nastávající kolegyně a kolegové,

obracím se na vás po dohodě s děkanem naší Lékařské fakulty, panem profesorem MUDr. Jiřím Manďákem, Ph.D. Jak jistě víte, pandemie SARS-CoV-2 se během Vánočních svátků nadechla k dalšímu náporu a dramaticky narůstající počty nakažených pacientů představují další velkou výzvu nejen pro zdravotnická zařízení, ale pro společnost vůbec.

Bohužel epidemická situace je nevybíravá a neumožňuje nikomu si odpočinout, načerpat síly, strávit čas v kruhu svých blízkých a věnovat se svým rodinám a přátelům. Nápor na zdravotnictví je opět obrovský a otevírání nových lůžkových jednotek pro pacienty s COVID-19 vyčerpává personální kapacity naší nemocnice. Situace je extrémně náročná a je potřeba každé pomocné ruky. Rušíme proto našim zaměstnancům dovolené (i tomu málu, kterému jsme mohli dovolenou poskytnout) a žádáme je, aby nastoupili do práce, znovu omezujeme velkou část péče, kterou jindy poskytujeme nemocným s jinými závažnými chorobami. I přes velmi náročnou a závažnou situaci, především v personální oblasti, musíme následující týdny zvládnout – a my je zvládneme. Potřebujeme k tomu ale pomoc - ruce, síly a mozky, které jsou ochotny se přidat k našim týmům a podpořit nás. Chci Vás proto znovu požádat o zapojení se do našich zdravotnických týmů formou dohod o provedení práce, či formou dobrovolnické pomoci – rozhodnutí je na vás.

Nečeká nás lehká práce. Winston Churchill by řekl, že Vám mohu nabídnout jen blood, toil, tears and sweat, tedy krev, dřinu, slzy a pot. Tak zlé to není, nejsme ve válce. „Dřina“ to sice bude, ale můžeme vám nabídnout další získávání zkušeností a praxe v těžkých podmínkách. Jednáme společně se spectabilis panem děkanem o tom, co a jak by vám mohlo být uznáno jako praxe a jak sladit práci ve FN s vašimi studijními povinnostmi. Zařadíme vás na nejvyšší možnou kvalifikační posici podle vašich znalostí, zkušeností a v souladu s tím, co nám zákony a předpisy umožňují. Všem těm, kteří nám přijdou pomoci nabídneme možnost očkování proti SARS-CoV-2 dle stejných pravidel, jaká budeme používat pro naše zaměstnance – s prioritou pro ty, kteří budou nejvíce ohroženi. Věřím, že společnými silami dokážeme zvládnout i přicházející další vlnu COVID-19 - ale bez vás by to bylo daleko těžší. Pevně věřím, že nás podpoříte, že podpoříte naši Fakultní nemocnici, že podpoříte péči o nemocné a pomůžete tehdy, kdy je to nejvíce potřeba.

V případě ochoty nám pomoci, uvítáme Vaše zapojení co nejdříve. Obraťte se, prosím, na personální oddělení FN, které s Vámi vyřídí veškerou potřebnou administrativu.

Kontakt: Ivana Bauerová, tel.: +420 607 159 718, email: ivana.bauerova@fnhk.cz.

S díky za Vaši pomoc a s přáním všeho dobrého,

prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové

<červen 2021>