Fakulta

Poslední změna: 29.01. 2021

Nové týmy v aplikaci MS Teams

Informace k přípravě nových týmů v aplikaci MS Teams, které nahradí dosavadní mailové skupiny předmětů.

Nejprve dojde k importu týmů a následně studentů. Mezi jednotlivými úkony může dojít k prodlevě v jednotkách dní.

1. Pro každý předmět bude vytvořen jeden tým – případné studijní skupiny budou řešeny kanály týmu.
  2. Týmy mají názvy „Název předmět (2020/2021) – (ovt0001)“
  3. Do každého týmu budou po ukončení zápisu naimportováni aktuálně zapsaní studenti.
  4. Každý tým má i nadále hromadnou mailovou adresu, tu lze využít k rozeslání pozvánek.
  5. Tým je nastaven tak, že by se každému studentovi měla objevit akce v kalendáři v mailové schránce a zároveň by měla přijít pozvánka emailem.
  6.  V MS Stream, Sharepoint a Onedrive lze tyto skupiny využít pro přidělení oprávnění.
  7.  Ve výchozím stavu má každý tým za správce určeného garanta.

Ten si může doplnit sám další vyučující (ti mají stejná práva a takto lze delegovat správu) a případně upravit zapsané studenty.

Pokud budete zakládat schůzky přes MS Teams – Kalendář, lze postupovat dvěma variantami.

1.  Vybrat předmět v poli „Povinný účastník“ – všem přijde pozvánka. K nahrávce mají práva pouze ti, kteří byli definováni jako účastníci. K nahrávkám nutno přiřadit práva pro celou skupinu.
  2.  Vybrat předmět v poli „Přidat kanál“ – všem přijde pozvánka mailem, zároveň se objeví v uvedeném kanálu daného týmu. U nahrávek má pozvaný tým přidělena práva.

Při realizaci pozvánek přes Outlook se systém chová jako při variantě 1.

Pokud nenaleznete v adresáři Outlooku předměty, lze ručně vyvolat aktualizaci adresáře – „Soubor“-„Informace“-„Nastavení účtu“ – „Stáhnout adresář“.

Výhodou je, že vyučující mají k dispozici mailové skupiny jako v minulem semestru, skupiny lze využít k přidělení oprávnění (jsou vygenerovány i týmy ZS, aby bylo možné zpřístupnit minulé nahrávky), libovolně lze využít pro komunikaci další vlastnosti týmu.

Podle aktuálních informací z Microsoftu bude možné nahrávat videa na MS Stream do 7. července. V letním semestru tedy bude zachováno nahrávání jako v zimním semestru. Poté bude automaticky změněno ukládání na OneDrive nebo Sharepoint.

Testování, úkoly a další náležitosti související s hodnocením a kontrolou výuky realizujte přes LMS Moodle. V Teams momentálně není vyřešena archivace studijních výsledků, která je dána předpisy.

Veškeré návody budou případně umístěné na moodle.lfhk.cuni.cz

Vedoucí jsou povinni předat tyto informace svým podřízením a dohlédnout na dodržování pokynů.

<červen 2021>