Fakulta

Poslední změna: 19.03. 2021

Testovací centrum pro zaměstnance a studenty

Informace pro studenty - úhrada poplatků za testy

Vážení studenti,

v návaznosti na nově spuštěné testování studentů a zaměstnanců v testovací centru ve Výukovém centru vás chceme informovat o možnostech úhrady poplatků za tyto testy.

Pokud při testování dostanete doklad o provedené platbě, obraťte se nejprve s žádostí o proplacení nákladů na pojišťovnu, kde máte sjednané pojištění.

Pokud se na tuto platbu vaše pojištění nevztahuje, bude možné od 1. 4. 2021 nechat si tento poplatek proplatit v hotovosti na pokladně LFHK. Před proplacením je nutné zajít na studijní oddělení, kde vám bude doklad o zaplacení signován pracovníkem studijního oddělení na základě vašeho vysvětlení situace. S sebou si vezměte doklad o zaplacení a studijní průkaz.

S pozdravem
Studijní oddělení

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Od 17. 3. 2021 platí nařízení, podle kterého nesmí být na pracoviště vpuštěn zaměstnanec bez potvrzení o negativní testu na přítomnost SARS-CoV-2, ne starším 7 dnů (Opatření rektora UK 9/2021 ).

Výjimkou jsou osoby, které v posledních 90 dnech onemocnění COVID-19 prodělaly a osoby, které byly proti onemocnění řádně očkovány. Tyto důvody je možné prokázat vyplněným čestným prohlášením, jejichž vzor byl přiložen v předchozím mailu. Od 10. 3. také pro naši fakultu platí povinnost testovat své zaměstnance nebo vyžadovat potvrzení negativního testu na přítomnost SARS-CoV-2.

V zájmu maximální bezpečnosti bude následně vyžadováno potvrzení o negativním testu nejen u učitelů, ale i u studentů při kontaktní výuce nebo vstupu do budov fakulty. Bude akceptováno pouze potvrzení z oficiálních testovacích center.

Z důvodu přeplněných kapacit veřejných testovacích center proto bylo ve spolupráci Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice zřízeno pro naše zaměstnance a studenty

Testovací centrum ve Výukovém centru LF v areálu FN HK

Činnost tohoto centra bude zahájena v pátek 12. 3. 2021,

s provozní dobou 7.30 – 15.00 hod.
Následně bude v provozu pondělí – pátek, ve stejných hodinách.

Vyšetření bude provádět proškolený personál. Jedná se o nasální výtěr a testování antigenními testy přímo na odběrovém místě. Celková doba vyšetření, včetně doby čekání na vyhodnocení a vydání potvrzení, nepřesahuje 30 minut.

S sebou si přineste občanský průkaz nebo cestovní pas, kartu zdravotní pojišťovny a průkaz zaměstnance nebo průkaz studenta.

Test je platný 7 dnů, poté bude třeba vyšetření opakovat.

V případě pozitivity antigenního testu bude pozitivně otestovaná osoba neprodleně odeslána k přetestování metodou PCR v Odběrovém centru FN HK.

Test je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

Vyšetření studentů-samoplátců je zpoplatněno částkou 350 Kč/test, kterou je nutno uhradit na místě platební kartou. Hotovost není akceptována. Na základě potvrzení o provedené platbě může být částka, podle sjednaného typu pojištění, proplacena pojišťovnou, případně fakultou.

Termín na testování je třeba předem objednat v tomto rezervačním systému

• Pro přihlášení využijte uzivatelske_jmeno@lfhk.cuni.cz (kompletní emailová adresa) a heslo do sítě LF
  • Použijte libovolný prohlížeč kromě Internet Exploreru
  • Všechny položky dotazníku jsou povinné
  • Pokud Vám systém hlásí, že nemáte oprávnění pravděpodobně máte v prohlížeči uložené údaje jiné fakulty nebo univerzity
    • Použijte jiny prohlížeč nebo anonymní okno prohlížeče
    • Nebo se přihlaste na office.com uloženými údaji, odhlaste se a poté znovu použijte odeslaný odkaz.
  • V rezervačním systému je nutné vybrat, zda preferujete testování v pátek 12.3 nebo od pondělí 15.3. Kalendář má podle této volby limitované dny a časy.

Z důvodu včasného testování maximálního počtu zaměstnanců apeluji na blokování již hned pátečních termínů. V příštím týdnu bude rezervační systém otevřen i studentům.

Zároveň je třeba hned v pátek systém vyzkoušet a jeho fungování doladit.

Toto odběrové centrum slouží pouze k odběrům a vyšetření zdravých bezpříznakových osob jako plošné screeningové vyšetření.

Osoby s příznaky respiračního onemocnění, teplotou ev. dalšími znaky infekčního onemocnění se zde nevyšetřují. Tito nemocní musí kontaktovat svého praktického lékaře nebo orgány hygienické služby a postupovat podle jejich doporučení.

S díky za spolupráci a s pozdravem

Jiří Manďák

<červen 2021>