Fakulta

Spulak, Jiri
Poslední změna: 24.04. 2013

Děkani Lékařské fakulty a ředitelé Fakultní nemocnice

Zastupující děkani pro pobočku Lékařské fakulty UK v Hradci Králové

1945-1946 Zastupující děkan pro pobočku LF UK v Hradci Králové:
prof. MUDr. Bohuslav Bouček 28. 8. 1945 - 31.12. 1945
prof. MUDr. František Smetánka 1. 1. 1946 - 21. 6. 1948
1946-1948 Zastupující děkan pro pobočku LF UK v Hradci Králové:
prof. MUDr. František Smetánka 1. 1. 1946 - 21. 6. 1948, (po jeho abdikaci se funkce spontánně ujal zástupce zastupujícího děkana Prof. MVDr. et RNDr. Vlastimil Vrtiš, který ji vykonával do 22. 7. 1948)
prof. MVDr. et RNDr. Vlastimil Vrtiš 23. 7. 1948 - 30. 9. 1948 (oficiálně jmenovaný zastupující děkan pobočky LF UK v Hradci Králové)
1948-1949 Zastupující děkan pro pobočku LF UK v Hradci Králové:
prof. MVDr. et RNDr. Vlastimil Vrtiš 1. 10. 1948 - 30. 9. 1949
1949-1950 Zastupující děkan pro pobočku LF UK v Hradci Králové:
prof. MVDr. et RNDr. Vlastimil Vrtiš 1. 10. 1948 - 30. 9. 1949
1950-1951 Děkan pobočky LF
prof. MVDr. et RNDr. Vlastimil Vrtiš 1. 9. 1950 - 30. 6. 1952
1951-1952 Děkan pobočky LF
prof. MVDr. et RNDr. Vlastimil Vrtiš 1. 9. 1950 - 30. 6. 1952
a současně
Velitel Vojenské lékařské akademie:
brig. generál MUDr. Osvald Vymětal 1. 9. 1951 - 28. 2. 1953
1952-1953 Velitel Vojenské lékařské akademie:
brig. generál MUDr. Osvald Vymětal 1. 9. 1951 - 28. 2. 1953
1953-1958 Náčelník Vojenské lékařské akademie:
generálmajor MUDr. Josef Krčál od 1. 3. 1953

Děkani Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové v letech 1958 až dosud

1958-1963 prof. MUDr. Jaroslav Ondráček
1963-1968 doc. MUDr. Svatopluk Řehák, DrSc.
1968-1969 Zastupující děkan (za pracovně nepřítomného Doc. MUDr. Svatopluka Řeháka, DrSc.): doc. MUDr. Oldřich Škranc, CSc.
1969-1970 doc. MUDr. Oldřich Škranc, CSc.
1970-1985 prof. MUDr. Pavel Navrátil, CSc.
1985-1990 doc. MUDr. Ivan Vodička, CSc.
1990-1991 doc. MUDr. Lubor Vokrouhlický, CSc.
1991-1991 doc. MUDr. Pravoslav Stránský, CSc.
1991-1997 doc. MUDr. Karel Barták, CSc.
1997-2003 prof. MUDr. Ivo Šteiner, CSc.
2003-2010 prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.
2010-dosud prof. MUDr. RNDr. Miroslav Červinka, CSc.

Ředitelé Fakultní nemocnice Hradec Králové

1945-1951 MUDr. Václav Tesař
1952-1953 pplk. MUDr. Jan Kebort (VLA)
1953-1958 plk. MUDr. Theodor Blažek (VLA)
1959-1964 MUDr. Jaroslav Gabriel
1964-1972 MUDr. Antonín Mossig
1973-1979 MUDr. Otakar Dostalík
1979-1985 doc. MUDr. Milan Chobola, CSc.
1985-1990 MUDr. Jiřina Baudyšová, CSc.
1990-1996 MUDr. Ivan Drašner
1996-2009 doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
2009-dosud prof. MUDr. Roman Prymula, CSc. Ph.D.

 

Kalendář akcí

listopad 2017
poútstčtsone
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Dnes: