Fakulta

Stefanova, Stanislava
Poslední změna: 14.07. 2022

Věda a výzkum na Lékařské fakultě

Věda a výzkum představují společně se vzdělávací činností základní prioritu fakulty. Vědecko-výzkumné aktivity zahrnují všechny základní obory biomedicíny. Vedle základního výzkumu fakulta rozvíjí aplikovaný výzkum včetně přenosu poznatků a technologií do komerční sféry.

Na LFHK se ročně realizuje kolem 70 projektů VaV, většina z nich je aplikovaných ve smyslu dopadů výsledků projektů do zdravotní péče, a to ve formě zlepšení diagnostiky, inovace a optimalizace léčebných postupů nebo vývoje účinných látek nových léčiv.

Organizační a tematická struktura vědecko-výzkumné činnosti je formována především jednotlivými katedrami, ústavy a klinikami. Vedle integrující spolupráce vnitrofakultní je významná vnější spolupráce s ústavy FNHK, Farmaceutickou fakultou UK, Univerzitou Hradec Králové, Univerzitou obrany, resortními ústavy, podniky a zahraničními institucemi.

 

Studenti magisterských studijních programů mají možnost připravovat se již od začátku studia k vědecko–výzkumné práci  v rámci curricula. S výsledky svých pokusů každoročně soutěží na konferencích SVOČ.

 

Výsledky vědecké a výzkumné činnosti jsou prezentovány na řadě pravidelných vědeckých setkání.

 

 

 

  • Každoročně vzrůstající prestiž má mezinárodní konference studentů DSP (International Medical Postgraduate Conference Hradec Kralove s podtitulem New Frontiers in the Research of PhD Students), pořádané již od roku 2005.
 

Inovační skaut

Inovační skaut pomáhá s komerčním uplatněním výzkumu. 

Katalog služeb

Katalog služeb Lékařské fakulty v Hradci Králové
 

Rozsviťme vědu v KrálovéVědeckém kraji

​Hlavním cílem projektu Královéhradeckého kraje a CIRI je propojit aktivity krajských subjektů působících v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, které přispívají k rozvoji krajského inovačního systému a z pozice Královéhradeckého kraje aktivně řešit identifikované problémy, které brání zvyšování konkurenceschopnosti regionu.

Prof. MUDr. Lenka Borská, Ph.D., přednostka Ústavu preventivního lékařství, se stala ambasadorkou projektu v oblasti Biomedicíny. Video s jejím profilem můžete zhlédnout zde.
Více o inovačním projektu zde.
 

Přehled výzkumných aktivit

 

 

 

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě

U příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě (11. 2.) Lékařská fakulta v Hradci Králové představuje například formou článků a rozhovorů zajímavé lékařky z LF HK a FN HK, které se věnují vědecké činnosti.

Týden mozku

Lékařská fakulta v Hradci Králové se pravidelně zapojuje do festivalu Akademie věd ČR s názvem Týden mozku, který se tradičně koná v březnu, a to pořádáním přednášek a diskuzí pro širokou veřejnost na témata spojená s výzkumem mozku a neurovědami.

Noc vědců

Lékařská fakulta v Hradci Králové se každoročně zapojuje do zářijové vědecko-popularizační akce Noc vědců. Pro veřejnost tradičně chystá jak prezenční program, tak i online vysílání na fakultní YouTube kanál.

Kalendář akcí

<říjen 2022>
poútstčtsone
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Dnes: