Ženy:

• 15. 3. 2002 - Západočeská univerzita v Plzni vs. UK HK

10.3. Basketbalistiky si zahrají čtvrtfinále

Ve čtvrtek 10. 3. odehrály naše hráčky domácí zápas se sousedními Pardubicemi.
Minulé derby na hřišti Pardubic jsme prohráli o 8 bodů, tudíž měly naše basketbalistky
velkou motivaci porážku odčinit a zabojovat o šanci na playoff celé Univerzitní
basketbalové ligy.

Od začátku vstoupily naše hráčky do utkání velmi aktivně se snahou eliminovat soupeře
v obraně a efektivní hrou v útoku. To se dařilo i díky absenci nejlepší hráčky Pardubic
Rylichové. Vytvořili jsme si tím solidní náskok 36:17 v první polovině zápasu. Do druhé
půle chtěly naše hráčky především kontrolovat utkání a vyzkoušet si některé věci do
dalších zápasů. Nakonec se skóre zastavilo na hodnotě 63:33 pro naše basketbalistky.

Do dalšího zápasu jsou tedy dobře naladěni. Ten je čeká v úterý proti Plzni. V tomto
utkání se bude hrát o konečné první místo ve skupině a výhodnější pozici do playoff.

Tentýž den odehráli své poslední domácí utkání i muži. Ti museli provizorně odehrát svůj
zápas v tělocvičně na FVZ a museli se obejít bez domácí podpory. Zápas nakonec
dopadl podle očekávání, a to výrazným vítězstvím Ostravské Univerzity 46:94.

Basketbalisté odehrají ještě jedno utkání ve čtvrtek v Olomouci, kterým zakončí své
působení v tomto ročníku Univerzitní basketbalové ligy.

17.2. Basketbalisté podlehli Pardubicím

Po dobré první půlce nakonec naši basketbalisté prohráli s týmem Univerzity Pardubice 36:74.

V prvním zápase jarní části Univerzitní basketbalové ligy jsme změřili síly s Univerzitou Pardubice na jejich hřišti. Domácím chyběl jejich elitní střelec Matěj Burda, který je momentálně velmi vytížen v Kooperativě NBL. I přesto měl soupeř velkou sílu především v podkošovém prostoru, kde nastoupili Tadeáš Vlček s Ondřejem Výchou.

Naši hráči však v první polovině drželi se soupeřem krok a těsně před půlí jsme dokonce vyhrávali o bod. V druhé půli nás bohužel zradila obrana, která nás do té doby držela. Na našich hráčích byla vidět výrazná únava ze zkouškového období a značná absence tréninků. Soupeř nás tudíž v druhé půli jasně přehrál.

Do budoucna očekáváme, že se naše hra zlepší díky lepší fyzické kondici a větší sehranosti plynoucí z větší porce tréninků.

V zápase nastoupili: Kryštof Polák (14b), Martin Hošek (12b), Marek Kerda (4b), Vít Hřebíček (2b), Vojtěch Balliš (2b), Števo Bednárik (2b), Zdeněk Mašek, Soroosh Mirshafiee.

Text: Marek Kerda

27.11. Basketbalistky nestačily na Plzeň

Čtvrteční utkání naše basketbalistky bohužel prohrály. Západočeské Univerzitě podlehly na domácí půdě 40:58. Soupeř z Plzně začal velmi aktivní obranou, která našim basketbalistkám dělala velké problémy po celý zápas. I kvůli ní se nedokázaly dostatečně prosazovat pod košem a v zápase dokázaly dát pouze 40 bodů.

V obraně se naše hráčky výborně připravily na Kláru Buňkovou, nejlepší střelkyni Plzně z minulého zápasu, ve kterém dala 28 bodů. V tomto zápase ji však naše obrana dovolila dát pouze 5 bodů. Bohužel ji střelecky zastoupila nová posila ZČU Nikola Švambergová, která si v utkání připsala 22 bodů a výrazně pomohla v útočné i obranné fázi Plzně.

Naše hráčky bodově táhla Pavlína Tabačková se 16 body. Bohužel se střelecky neprosadily další střelkyně z našeho týmu a tyto body potom chyběly ve výsledném skóre.

Za tým FaF a LF UK v HK nastoupily: Michaela Bubeníčková, Tereza Zbořilová, Karolína Votočková, Dominika Bílková, Pavlína Tabačková, Markéta Kubrová, Alexandra Volková, Nela Štěrbová, Barbora Skokanová, Iuliana Stoianová, Lucie Draboňová.

Text: Marek Kvarda

11.11. Basketbalistky padly s Pardubicemi

Naše basketbalistky Hradeckého týmu Univerzity Karlovy svůj první zápas proti Pardubicím prohrály 60:68. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, ale bohužel se projevila větší herní jistota a sehranost Pardubic.

V prvních dvou čtvrtinách se díky tomu postupně dostaly do vedení o 13 bodů. Naše hráčky nic nevzdaly a postupně se dostávaly do větší herní pohody. Díky své bojovnosti a výborné obraně snížily ztrátu na pouhý bod. V závěrečné čtvrtině se však obtížně prosazovaly pod košem, soupeřky toho využily a odskočily na rozdíl 8 bodů, který si udržely až do konce zápasu.

Za tým Pardubic se nejlépe prosadily Anna Rylichová s 26 body a Michaela Potočková s 20 body. Obě hráčky hrají za KARA Trutnov v nejvyšší ženské basketbalové lize ŽBL. Náš tým podal velmi dobrý týmový výkon. Nejvíce se bodově prosadila Kája Votočková s 20 body a Nela Štěrbová s 12 body.

Celý tým však bojoval až do konce a do příštích zápasů si nese spoustu pozitiv. Slovy kapitánky Lucky Draboňové: „Byl to první zápas, na hřišti jsme se teprve poznávaly. Byl tam však ode všech vidět zápal a radost ze hry. Na trénincích dopilujeme detaily a zbylé zápasy vyhrajeme.“

Sestava: Zuzana Benešová, Tereza Zbořilová, Karolína Votočková, Dominika Bílková, Pavlína Tabačková, Markéta Kubrová, Alexandra Volková, Nela Štěrbová, Barbora Skokanová, Juliana Stoianova a Lucie Draboňová.

4.11. Východočeské derby s hořkostí porážky

Čtvrteční derby s Pardubicemi naši basketbalisté bohužel prohráli 50:86. Proti velmi silnému soupeři předvedli naši hráči velmi bojovný a srdnatý výkon. Pomohli jim k tomu obrovskou měrou i fanoušci, kterých se na tento zápas přišlo podívat velmi mnoho a vytvořili úžasnou atmosféru.

Pardubice spoléhaly na výkon Matěje Burdy, Tomáše Merty a Tadeáše Vlčka, tudíž hráčů aktivně, nebo nedávno hrajících v Kooperativa NBL (nejvyšší Česká basketbalová liga mužů), navíc se zkušenostmi z České reprezentace

Tito tři hráči dali dohromady 55 bodů, tedy drtivou většinu bodů soupeře. Náš tým se spoléhal na obětavou obranu, která i takto silným soupeřům dovolila dát pouze 86 bodů. Nejlepšími střelci našeho týmu byli s 11 body hráči Vojtěch Balliš a Martin Hošek.

Sestava: SungWook Woo, Marek Kerda, Vojtěch Motyčka, Lukáš Benci, Kryštof Polák, Jakub Tomek, Zdeněk Mašek, Jakub Pásler, Zdeněk Pavlovský a Soroosh Mirshafiee. Zápas bohužel nedohrál Vojtěch Motyčka, který si ve třetí čtvrtině vykloubil rameno. Tímto mu přejeme brzké uzdravení.