Hajek, Petr
Poslední změna: 23.01. 2015

Historie ústavu

prof. MUDr. Jan Hromada, DrSc. (13.6.1909 - 8.4.1970) 

prof. Hromada

přednosta anatomického ústavu LFUK v Hradci Králové v letech 1951 - 1970.

V letech 1946-1951 působil jako přednosta anatomického ústavu UP v Olomouci, 1947-1951 zároveň jako vedoucí histologicko-embryologického ústavu UP. Od r.1951 náčelníkem anatomického ústavu VLA v Hradci Králové, od r.1958 přednostou anatomického ústavu LF v Hradci Králové a 1960/61 - 1962/63 proděkanem. 

V r.1948 byl habilitován z normální anatomie, v roce 1961 mu byl udělen titul DrSc. Vedle učebních textů publikoval studie z různých oblastí anatomie do československých i zahraničních časopisů.

 

doc. MUDr. Jiří Pařízek, CSc. (1.3.1938 - 16.7.1990)

doc. Pařízek

přednosta anatomického ústavu LFUK v Hradci Králové v letech 1970 - 1989

Funkci přednosty přijal ve svých 32 letech a prosadil zavedení tehdy moderních metod (histochemie, autoradiografie). Za jeho vedení získal ústav vlastním úsilím osteologickou sbírku ze zrušené kostnice broumovského kláštera, která nyní tvoří podstatnou část exponátů našeho anatomického muzea.

MUDr. Blanka Pospíšilová, CSc.

byla v čele anatomického ústavu v letech 1990 - 2003.

V této době se na ústavu se mimo jiné vybudovala audiovizuální učebna, vybavená řadou anatomických počítačových programů a videokazet. 

doc. MUDr. Dáša Slížová, CSc.

je ve funkci přednostky ústavu od září 2003.

V posledním roce získal ústav anatomie pitevnu a učebnu po soudním lékařství, po jejich rekonstrukci tak zdvojnásobil svoje výukové prostory.

Další zdroje informací

Podrobnější data o bývalých vedoucích našeho ústavu najdete v článku věnovaném všem přednostům na fakultě.

V přílohách níže jsou další dva články týkající se nějakým způsobem historie ústavu.

Fotografie

Kalendář akcí

září 2017
poútstčtsone
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
Dnes: