Mazanek, Pavel
Poslední změna: 08.06. 2020

Výuka

Organizační informace

Tato stránka je vedena jako oficiální komunikační brána směrem ke studentům. Instrukce a termíny zde zveřejněné vedením ústavu považujeme za závazné pro studenty. Většina informací zde uvedených má dlouhodobou platnost. Pro aktuální zprávy, naléhavé organizační změny apod. používáme Facebookový profil "Anatomie Hradec". 

Obecné informace pro letní semestr:

 • Aktuální informace k 8. 6. 2020
  • Vzhledem k pokračujícímu rozvolňování mimořádných opatření není nadále k přihlašování k testům potřeba předchozí registrace. Všechny následující testy (pokud nebude zveřejněna změna) se budou konat na velké posluchárně.
  • Informace ke zkoušce z anatomie pro posluchače 1. ročníku oboru všeobecné lékařství 2019/2020.
  • Informace o zápočtových povinnostech z anatomie.
       
 • Kolektiv ústavu anatomie přeje studentům s nadcházejícím akademickým rokem 2019/2020 mnoho štěstí a studijních úspěchů. Zimní semestr začíná přednáškovým týdnem, po něm začínají běžet i praktická cvičení. Anatomické syllaby (rozvrhy) jsou zveřejněny na fakultním serveru Moodle (viz níže) v anatomickém kurzu Samostudium, podklady pro výuku v kurzu Materiály ESO.
 
 • Praktická cvičení probíhají na pitevnách, které jsou přístupné ze dvora postranním vchodem, v případě špatného počasí skrz ústav histologie v 1. patře. Optimální čas příchodu je 10 minut před začátkem výuky. Na každé praktikum potřebujete laboratorní plášť. Přezůvky nejsou nutné, vlastní pracovní rukavice jen v případě alergických problémů s pudrem. Pitevní nástroje budou potřeba až v letním semestru (v oboru Všeobecné lékařství). Přednášky i praktická výuka jsou povinné. Na začátku každého praktického cvičení se krátce testuje studijní příprava. Seznamte se s povinnostmi studenta v praktické výuce v příloze níže.
 
 • Studenti s individuálním studijním plánem, kteří nemají splněnou zkoušku z anatomie a mají zájem opakovat předmět Anatomie I, mohou požádat o možnost docházky během přednáškového týdne. Je však možné, že se nepodaří dodržet studijní skupinu podle zařazení studenta, nebo že dokonce těmto studentům praktická výuka v zimním semestru nebude umožněna.
 

Studijní materiály

 • Ústav anatomie poskytuje svým studentům široké spektrum studijních materiálů. Téměř všechny jsou v současnosti dostupné na výukovém serveru Moodle. Pro všechny studijní obory je zde rozvrh přednášek a praktických cvičení z anatomie ve formě vhodné pro tisk. Moodle používáme i ke zveřejnění plánů praktických cvičení, zkouškových otázek, výsledků zápočtových testů apod. Je zde i odkaz na licencovaný Sobottův anatomický atlas. Pro přihlášení do Moodlu musíte použít login a heslo, které vám přidělilo studijní oddělení. 

Kalendář akcí

<červenec 2020>
poútstčtsone
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dnes: