Mazanek, Pavel
Poslední změna: 04.01. 2018

Výuka

Organizační informace

 • Tato stránka je vedena jako oficiální komunikační brána směrem ke studentům. Instrukce a termíny zde zveřejněné vedením ústavu považujeme za závazné pro studenty. Většina informací zde uvedených má dlouhodobou platnost. Pro aktuální zprávy, naléhavé organizační změny apod. používáme Facebookový profil "Anatomie Hradec". 

Aktuální informace pro konec zimního semestru:

​​
 • Opravný test pro mikrotesty se bude týkat těch studentů, kteří nedosáhli 60% úspěšných testů a průběžných ústních zkoušení během zimního semestru. Do neúspěchů se řadí čtyřky + absence včetně pozdních příchodů. V různých skupinách mohl být různý počet psaných testů i ústních zkoušení. Proto paní docentka stanovila toto kritérium:
  24 - 26 známek – max. 10 neúspěchů
  22 - 23 známek – max. 9 neúspěchů
  Studenti přesahující tento limit musí k získání zápočtu absolvovat test zahrnující 1 písemnou otázku z každého praktika zimního semestru, bez ohledu na to, zda v daném praktiku byl student úspěšný či nikoliv. Znamená to tedy, že tento opravný mikrotest zahrnuje témata z pohybového systému i splanchnologie. Test se bude psát po "GIT" testu, v pátek 19. ledna, v 9h. v naší učebně u piteven, další příležitost k opravě bude v pátek 23. února ve 13h. ve stejné učebně. Účast není povinná ani na jenom z těchto opravných termínů, ale pravděpodobně vypíšeme už jen dvě další možnosti opravy v létě. 
 • Zápočtový test ze splanchnologie ("GIT") zahrnuje oběhový systém, dýchací a trávicí systém. Bude se psát v jednotný čas pro všechny skupiny ve středu 17.1. v 9 hodin. První termín testu je povinný. Místnosti: 1. a 2. skupina na posluchárně č. I, 3.-5. skupina na velké posluchárně. Nejbližší možnost opravy bude první týden po konci zimního zkouškového období, v přednáškovém týdnu letního semestru: pravděpodobně ve středu 21.2. odpoledne. Účast na opravě nebude povinná, ale pravděpodobně vypíšeme už jen dvě další možnosti opravy v létě.  
 • Změna sylabů praktických cvičení:Protože v pátek 22.12. se neučí a tři skupiny přicházejí o praktikum, rozhodlo vedení ústavu, že odpadnou i praktika ve středu 20.12. a témata se posunou o jedno. Dotčené téma (Žaludek a střevo) se kompletně přesune na první lednový týden. Následují praktika 8.-9.1. Pankreas a játra., 10.-12.1. Peritoneum.      

Obecné informace pro začátek zimního semestru:

 • Kolektiv ústavu anatomie přeje studentům s nadcházejícím akademickým rokem 2017/2018 mnoho štěstí a studijních úspěchů. Zimní semestr začíná přednáškovým týdnem, po něm začínají běžet i praktická cvičení. Anatomické syllaby (rozvrhy) jsou zveřejněny na fakultním serveru Moodle (viz níže) v anatomickém kurzu Samostudium, podklady pro výuku v kurzu Materiály ESO. 
 • Praktická cvičení probíhají na pitevnách, které jsou přístupné ze dvora postranním vchodem, v případě špatného počasí skrz ústav histologie v 1. patře. Optimální čas příchodu je 10 minut před začátkem výuky. Na každé praktikum potřebujete laboratorní plášť. Přezůvky nejsou nutné, vlastní pracovní rukavice jen v případě alergických problémů s pudrem. Pitevní nástroje budou potřeba až v letním semestru (v oboru Všeobecné lékařství). Přednášky i praktická výuka jsou povinné. Na začátku každého praktického cvičení se krátce testuje studijní příprava. Seznamte se s povinnostmi studenta v praktické výuce v příloze níže.
 

Studijní materiály

 • Ústav anatomie poskytuje svým studentům široké spektrum studijních materiálů. Téměř všechny jsou v současnosti dostupné na výukovém serveru Moodle. Pro všechny studijní obory je zde rozvrh přednášek a praktických cvičení z anatomie ve formě vhodné pro tisk. Moodle používáme i ke zveřejnění plánů praktických cvičení, zkouškových otázek, výsledků zápočtových testů apod. Je zde i odkaz na licencovaný Sobottův anatomický atlas. Pro přihlášení do Moodlu musíte použít login a heslo, které vám přidělilo studijní oddělení. 

Kalendář akcí

leden 2018
poútstčtsone
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Dnes: