Mazanek, Pavel
Poslední změna: 17.05. 2019

Výuka

Ústav farmakologie zajištuje výuku zejména povinných předmětů Farmakologie I a II u magisterského studijního programu Všeobecné lékařství během letního semestru 3. ročníku a zimního semestru 4. ročníku studia a studijního programu Zubní lékařství během zimního a letního semestru 3. ročníku studia. Proporcionálně zkrácená výuka probíhá u studentů bakalářských směrů Všeobecná sestra a Fyzioterapie ve 2. ročníku studia.
 

Dále je zajištována výuka volitelných předmětů Klinická farmakologie, Moderní metody farmakologického výzkumu a Nové trendy ve farmakologii. Tato nadstavba umožňuje obohatit náplň předmětu o interpretaci učiva v interdisciplinárním pojetí se zaměřením na praktické aspekty farmakoterapie. Současně jsou prezentovány nové směry vývoje léčiv a metody studia jejich vlastností, což má posluchačům poskytnout určitý náskok pro budoucí klinické, ale třeba i vědecké působení.

Pro studenty byl postupně vytvořen systém průběžně aktualizovaných textů volně dostupných na webových stránkách ústavu. Do výuky byly postupně zařazeny tři okruhy podpůrných počítačových aplikací. Prvními byly interaktivní prezentace zakoupené např. u společnosti Pharmac-a-logy, které umožňují studentům v jednotlivých tématech názornější prezentaci problematiky. S tím bezprostředně souvisí používání počítačových simulací, které postupně nahradily náročné experimenty na zvířatech nebo izolovaných orgánech virtuální realitou a názorně demonstrují mechanismy účinků vybraných léčiv nebo jejich farmakokinetiku. Třetím typem jsou kazuistiky z klinické praxe připravené ve spolupráci s odborníky z jednotlivých klinik, které studentům přiblížují řešení konkrétních farmakoterapeutických situací. Všechny vytvořené výukové materiály jsou v současnosti poskytovány v šíři pokrývající téměř celý obor na zajištěném serveru naší fakulty – moodle.lfhk.cuni.cz.
 

V doktorandském studiu je na ústavu akreditován studijní program Lékařská farmakologie.

Studijní materiály a informace - Moodle 

Plán přednášek a praktických cvičení - SIS

Kalendář akcí

<červen 2022>
poútstčtsone
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Dnes: