LFUK-HK-freiberj
Poslední změna: 09.04. 2019

Turnitin

Od akademického roku 2018/2019 bude používání tohoto systému pro kontrolu závěrečných prací na UK povinné.

Systém slouží ke kontrole, ale i prevenci plagiátorství a zvýšení kvality akademických prací. Měl by sloužit jako zpětná vazba mezi učitelem a studentem. Systém umožňuje učiteli vkládat komentáře, poznámky, rychlé poznámky a hlasovou zprávu k pasážím studentovy práce. Jeho databáze se skládá z více jak 65 miliard webových stránek, 734 miliónů studentských prací a 165 miliónů záznamů z knih, žurnálů a periodik.

Vstup do systému

Vstup do systému je ověřován přes CAS a je možný zde. Pro přihlášení zadejte své CAS identifikátory (uživatelské číslo ID - na průkazce pod fotkou případně alias a vaše CAS heslo)

Moodle a Trunitin

V Moodlu Lékařské fakulty byl implementován plugin, který umožňuje odevzdávat a kontrolovat práce přímo v něm. Odevzdání přes Turnitin se vytváří stejně jako jiná činnost nebo studijní materiál a jeho název je "Úkol Turnitin 2". Více informací naleznete níže v návodech.  

Návody 

V příloze najdete stručnou příručku pro roli učitel. Ostatní návody a videonávody jsou k nalezení zde. Podrobné návody jsou k dispozici zde.

Pro více informací o systému Turnitin kontaktujte fakultního koordinátora - PhDr. Olga Pitašová a za OVT - Ing. Jan Freiberg