Studenti

LFUK-HK-sedlarop
Poslední změna: 11.08. 2021

Sportovní aktivity

Katedra tělesné výchovy


Katedra tělesné výchovy (KTV) je sdíleným pracovištěm Farmaceutické fakulty a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Rozvrhy a aktuální informace k jednotlivým aktivitám najdete na stránkách KTV.
 

Cíl činnosti KTV

Cílem naší práce je umožnit dostatečnou kompenzaci duševního zatížení studentů, poskytnout jim příležitost regenerovat síly a udržet nebo zlepšovat fyzickou a psychickou kondici po celou dobu studia. Dále získávat a rozvíjet praktické dovednosti v atraktivních a pro studenty finančně náročnějších druzích sportu (tenis, lezení na umělé stěně…).

Naše úsilí směřuje k tomu, aby tělesná výchova a sport patřily do denního programu studenta a po skončení studia se staly nedílnou součástí jeho životního stylu.

Semestrální výuka TV a kurzy

V rámci studijních programů Všeobecné lékařství a Zubní lékařství zabezpečuje KTV výuku doporučených volitelných předmětů Tělesná výchova I. - VI. v rozsahu 2 hod. týdně pro studenty v 1. – 3. ročníku. 


KTV studentům nabízí pestrou nabídku sportovních aktivit, ze kterých si mohou na začátku každého semestru vybírat. Sledujeme tím především zájmy studentů o další sportovní růst nebo se naučit novým pohybovým aktivitám (např.Basketbal, BodyForm, Bojové techniky pro muže, SmartFit-HIIT, CORE-pilates, BOSU, Fitness, Florbal, Powerjóga, Sluneční jóga, Kanoistika, Lezení na umělé stěně, Plavání, Futsal, Fotbal, Hip Hop, Latinsko americké tance, Sebeobrana pro ženy, Spinning, Squash, Stolní tenis, Tenis, Volejbal, Zumba, GYM workout, Lukostřelba, Fitness pro dívky, Port de Bras, Badminton…).


 

Důležitou součástí učebního programu je i zabezpečení a organizace výuky na doporučeném volitelném Základním letním sportovním kurzu (brannball, volejbal, beach, softbal, florbal, tenis, líný tenis, stolní tenis, fotbal, orientační běh, kanoistika, střelba ze vzduchovky, kroket, pétanque, ringo, intercross, badminton, streetball, frisbee, kin-ball, lezení, lukostřelba…) a Základním zimním sportovním kurzu (běžky, lyže).

Sportovní akce organizované pro studenty

Nad rámec výuky tělesné výchovy KTV organizuje nebo spolupořádá v průběhu školního roku různé sportovní akce. Mezi tradiční patří streetballový turnaj smíšených družstev Dopamin cup, florbalová liga FLUKA, Rektorský sportovní den, turnaje v plážovém volejbalu, Běh pro život, Alumni běh... Dále pořádáme lyžařské zájezdy do Alp, kurzy klasického lyžování v Krkonoších, cyklistický kurz (Valticko-Lednický areál, Jižní Čechy-Třeboňsko, Francie) a nyní nově rafting v Chorvatsku. V okolí Hradce Králové organizujeme různé vyjížďky, ať už cyklistické na inline bruslích nebo koloběžkách. Organizujeme také běžecké tréninky, rafting na Orlici a skalní lezení (Nové Město n.M., Labské pískovce) atd.

Spolupráce s Vysokoškolskou tělovýchovnou jednotou UK

Nad rámec semestrální výuky nabízí KTV členství ve VŠTJ a možnost zapojení se do sportovních aktivit ve větším časovém rozsahu. Studující sportovci se tak nemusí loučit se svými koníčky z důvodů náročného studia, ale mohou pokračovat v jednotlivých oddílech přímo v Hradci Králové.

V současnosti jsou k dispozici v oddíly basketbalu, badmintonu, florbalu, fotbalu/futsalu, plavání, tance, tenisu, volejbalu a oddíl Masters.
 

Vystoupení tanečního týmu na Reprezentačním plese LF HK 2020


Členové jednoty se účastní různých mistrovských a nemistrovských soutěží či turnajů. VŠTJ organizuje florbalovou ligu FLUKA. Oddíl fotbalu hraje malou kopanou a vysokoškolskou futsalovou ligu, volejbalový tým se připravuje na vstup do vysokoškolské ligy a v neposlední řadě pořádá celorepublikový Dopamin cup v 3x3 basketbalu, kategorie mix.

Činnost oddílů je zajišťována z vlastních členských příspěvků, z finančního příspěvku České asociace univerzitního sportu a částečně ze sponzorských darů.

Reprezentace fakulty na republikové a mezinárodní úrovni

Vrcholem přípravy každého sportovce je reprezentace a mnozí ze studentů dělají dobré jméno univerzitě na republikové či mezinárodní úrovni vynikajícími úspěchy. Mezi naše studenty patří medailisté z mistrovských soutěží nebo akademičtí mistři České republiky. Studenti, kteří se účastní neakademických či nemistrovských závodů a soutěží v průběhu celého roku sbírají přední umístění jak v individuálních, tak i v kolektivních sportech. Aktivně se účastníme univerzitních lig, spolupracujeme s ČAUS a studentskými organizacemi a účastníme se mezinárodních turnajů. Podporujeme amatérské i poloprofesionální sportovce formou věcné podpory i mimořádných sportovních stipendií. 

Kalendář akcí

<červenec 2022>
poútstčtsone
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Dnes: