Věda a zahraničí

LFUK-HK-vankovakri
Poslední změna: 07.12. 2017

Týden vědy a techniky 2017

Přednášky z Týdne vědy a techniky na youtube

Ve dnech 6. a 7. listopadu 2017 se Lékařská fakulta připojila k celostátní akci Týden vědy a techniky a nabídla zajímavý program na téma Nové technologie v medicíně. Návštěvníci akce si tak mohli vyslechnout přednášky odborníků týkající se lidského těla, současných trendů a nejnovějších technologií, které se používají při léčbě a jsou dostupné také východočeským pacientům.

Všechny přednášky byly nahrávány a zájemci si je mohou přehrát na youtube kanálu Univerzity Karlovy.

Na Lékařské fakultě proběhlo celkem pět přednášek:

Dr. Nekolová, prof. Jirásková, prof. Rozsíval: Lupa v oku - nový nitrooční implantát

doc. Broďák et al: Robotické operace, moderní a vysoce účinná onkologická metoda léčby

prof. Chrobok: Slyším, slyšíš, slyšíme, aneb co dělat, když NE!

Dr. Koblížek, Dr. Ruta: Využití moderních technologií u nemocných s plicní rozedmou a chronickým zánětem průdušek - od chytrých telefonů, přes zavádění drobných tělísek do průdušek až po technologii plicní transplantace

Dr. Suchánek: Kmenové buňky zubní dřeně

Děkujeme všem autorům i návštěvníkům za účast a těšíme se na viděnou v příštím roce!