Věda a zahraničí

Mazanek, Pavel
Poslední změna: 03.06. 2014

Testování jazykových dovedností studentů v terciární sféře pro jazykovou výuku typu LSP

reg. číslo: CZ.1.07/2.2.00/28.0233

 

Testování  jazykových dovedností studentů v terciární sféře pro jazykovou výuku typu LSP (Language for Specific Purposes) se koná dne:  

 23.6. 2014 v Hradci Králové

Ústav jazyků Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v  Hradci Králové pořádá jednodenní konferenci, která se koná v rámci projektu IMPACT – Inovace, metodika a kvalita jazykového vzdělávání a odborného vzdělávání v cizích jazycích v terciární sféře v České republice. Konference navazuje na další setkání, workshopy a semináře všech zúčastněných partnerů projektu (Masarykova univerzita Brno – jako příjemce dotace, Technická univerzita Liberec a Lékařská fakulta v Hradci Králové – jako partneři projektu) a všech ostatních, jejichž zájem je jazykové vzdělávání v terciární sféře. Projekt mimo jiné řeší testování jazykových dovedností pro různé obory a možnou standardizaci této jazykové výuky.

Na konferenci uvítáme všechny příspěvky vycházející z tématu testování jazyků zaměřené na standardizaci jazykového hodnocení. Mimořádně zajímavé pro nás budou příspěvky zabývající se výukou jazyků pro specifické účely. Z toho vychází širší tematické okruhy.

Tematické okruhy konference:

  • testování jazykových dovedností studentů v terciární sféře
  • zkušenosti s implementací standardizace testování
  • odborný jazyk a jeho testování  (srovnání s testováním obecného jazyka)
  • testování jako součást kurikula

Konference se koná ve Výukovém centru Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, v areálu Fakultní nemocnice, Sokolská 581, Hradec Králové, 500 05

 

Jednací jazyky jsou čeština, slovenština, angličtina.

 

Délka příspěvků je 15 minut + 5minut diskuse.

 

Termín pro přihlášení účasti je do 22. 5. 2014 a to na přihlašovacím on-line formuláři.

 

Termíny pro přihlášení účasti s příspěvkem je do  2. 5. 2014. Krátkou anotaci svého příspěvku uveďte v přihlašovacím formuláři. Abstrakt v rozsahu do 900 znaků zašlete do 22.5. 2014 na kontaktní mail: konference_IMPACThk@lfhk.cuni.cz.    

 

Publikačním výstupem bude  elektronický konferenční sborník v rozsahu abstraktu a ten bude zveřejněn na portálu MEFANET.

 

Dalším výstupem z konference bude kolektivní monografie. Pokud chcete jako autoři přispět do této kolektivní monografie, zašlete svůj příspěvek v angličtině do 22.5.2014 také na kontaktní mail: konference_IMPACThk@lfhk.cuni.cz v požadovaném formátu a rozsahu.

O konečném výběru příspěvků do monografie rozhodne odborná ediční komise pořadatele.

 

Zajímavosti a praktická doporučení:

Hradec Králové je krásné město na soutoku řek Orlice a Labe. Jeho architektonické památky jsou spojené nejenom se jmény architektů Kotěry a Gočára, ale i s dávnou historií středověkého opevněného města a  jsou v republice fenoménem. Nenechte si ujít budovu muzea, obnovený Lidový dům, budovu gymnázia J.K. Tyla a nebo historickou Bílou věž, z které je krásný rozhled po celém Hradci, kostel svatého Ducha a další památky.

 

Pokud budete chtít v Hradci Králové přespat, nezapomeňte si zamluvit nocleh dopředu, protože v době konání konference ve městě bude probíhat už dvacátý ročník tradičního festivalu Divadlo evropských regionů.

 

Festival Divadlo evropský regionů se koná v době od   21. Do 30.6. Divadelní soubory, které přijedou, mají svou scénu pod širým nebem na improvizovaných jevištích a v divadelních stanech v parcích a na starém městě. Bližší podrobnosti a program, kde si už teď můžete vybírat, najdete na stránkách festivalu: www.klicperovodivadlo.cz/festivaly.htm.

 

Fotografie města Hradec Králové

Přílohy

Program konference

Kalendář akcí

<červenec 2022>
poútstčtsone
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Dnes: