LFUK-HK-PECIH6AS

Rozhovor o DoD s prof. Hanou Langrovou - ČRo HK

Datum vysílání: 2.12.2021
Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové

Moderátorka Romana Joudalová si v rámci odpoledního vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové povídala s paní profesorkou Hanou Langrovou o Dni otevřených dveří na LF HK.

Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové pořádá v sobotu Den otevřených dveří. Vzhledem k aktuální pandemické situaci bude mít podobu online setkání. Program je atraktivní a představí nám ho proděkanka pro výuku všeobecného lékařství, profesorka Hana Langrová, kterou vítám v Dobrém odpoledni Českého rozhlasu Hradec Králové. Dobré odpoledne.

Dobré odpoledne, děkuji za pozvání.

Den otevřených dveří na hradecké lékařské fakultě bude online už podruhé, paní proděkanko, takže vy už víte, do čeho jdete. Navážete na nějaké loňské zkušenosti?

Určitě, zkušenosti z loňského roku využijeme a pokusíme se je ještě dále vylepšit. Den otevřených dveří bude probíhat v podobě živého vysílání, zahájíme ho v 9 hodin ráno a účastnit se ho budou jak zástupci vedení fakulty, pan děkan, proděkani, tak také vyučující, studenti a další hosté.

Začátek bude v 9 hodin. Bude to program na celý den, nebo na celé dopoledne?

Předpokládáme program trvající zhruba do jedné, do dvou hodin odpoledne.

Zájemci se jistě nejvíce těšili, že se do budovy lékařské fakulty, nebo do jejích budov, budou moci podívat. Necháte je tedy i v tom živém vysílání někam nahlédnout?

Určitě. Ten program je bohatý. Zájemce o studium na naší fakultě chceme seznámit zejména se studijními programy, s přijímacím řízením a také se studiem na naší fakultě jak z pohledu vyučujících, tak i studentů. Účastnit se budou tvůrci testů, kteří dají studentům tipy a triky, jak na přijímací řízení. A součástí programu bude také virtuální prohlídka, například Stomatologické kliniky nebo i dalších pracovišť, například anatomie, histologie nebo našeho simulačního centra.

Bude prostor pro dotazy? Protože třeba studenti, kteří se chystají studovat na lékařské fakultě, jich budou mít jistě spoustu. A těšili se, že při dni otevřených dveří dostanou odpovědi.

Určitě. Už nyní je k dispozici na webu naší fakulty, tak i na sociálních sítích, link, kam mohou studenti posílat dotazy již nyní. A budou mít k tomu příležitost i v průběhu toho živého vysílání.

Mohou se připojit i třeba jiní zájemci z řad veřejnosti, kteří nemají zájem u vás studovat, ale prostě je to zajímá, jak lékařská fakulta funguje?

Samozřejmě. Budeme velice rádi a tuto možnost určitě může využít kdokoliv.

Den otevřených dveří na lékařské fakultě bude tedy v sobotu od 9 hodin dopoledne, tak jak a kde najít informace, i třeba samotné informace o tom připojení?

Ty jsou právě k dispozici na webu naší fakulty a na sociálních sítích, na Facebooku a na Instagramu.

A vy jste ještě připravili takové překvapení, takovou soutěž pro ty zájemce, kteří se připojí.

Připravili jsme soutěž, která bude probíhat v průběhu toho celého živého vysílání. A třicet výherců této soutěže bude mít možnost naši fakultu navštívit osobně, a to v průběhu ledna, kdy je provedeme prostory fakulty, dle možností umožníme prohlídku pracovišť a zodpovíme další případné dotazy o studiu na naší lékařské fakultě. Takže to je takový bonus pro ty, kteří se zúčastní živého vysílání.

Na Den otevřených dveří na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, který bude v sobotu 4. prosince, vás pozvala proděkanka pro výuku všeobecného lékařství, profesorka Hana Langrová. Děkujeme. A i když to bude letos opět online, tak hodně spokojených zájemců, kteří se, možná i po našem dnešním rozhovoru, v hojném množství jistě připojí. Mějte se moc krásně a hodně zdraví. Na slyšenou.

Děkuji, mějte se hezky, na shledanou.

<červenec 2022>