Poslední změna: 18.07. 2017

Tisková zpráva - podpis memoranda o spolupráci

Univerzita Karlova a Královéhradecký kraj uzavírají dohodu o spolupráci

V úterý 11. července v 10,30 bylo podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Univerzitou Karlovou zastoupenou Lékařskou a Farmaceutickou fakultou v Hradci Králové. K podpisu dohody došlo v budově nového Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové, které vyrostlo před dvěma lety ve Zborovské ulici v blízkosti hradecké Fakultní nemocnice.

Účastníci memoranda stvrdili svým podpisem, že mají zájem na pokračování výstavby Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové. „Právě v prostoru Zborovské ulice by měl do budoucna vzniknout kampus, ve kterém soustředí Lékařská a Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy veškeré výukové a výzkumné prostory v jediném areálu s přímou návazností na pracoviště zdejší Fakultní nemocnice. Jedná se o projekt, který bude financován ze strukturálních fondů Evropské unie Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Cílem projektu je dobudování špičkové infrastruktury pro výzkumně vzdělávací účely, která pomůže zlepšit výsledky výzkumu v oblasti lékařství, farmacie i dalších zdravotnických oborů a biomedicínských věd,“ uvedl děkan Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, prof. MUDr. Miroslav Červinka, CSc.
Lékařská fakulta UK v Hradci Králové připravuje do praxe budoucí lékaře již více než 70 let, Farmaceutická fakulta je sice o něco mladší, nicméně brzy oslaví půl století své existence, obě fakulty dnes fungují v prostorech, které jsou technicky i kapacitně omezené. Vznikající kampus by měl být tvořen vzájemně propojenými pavilony. Půjde o první typ podobného výukového a výzkumného centra v České republice, které integruje výuku, výzkum a vývoj ve zdravotnictví, a to v oblasti vzdělávání lékařského i farmaceutického, s úzkým napojením na klinickou činnost Fakultní nemocnice Hradec Králové, včetně možnosti přímého propojení s Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, která se taktéž nachází v blízkosti budovaného kampusu.
Hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. uvítal tuto aktivitu Univerzity Karlovy v Hradci Králové: „Naším společným cílem je, aby Královéhradecký kraj byl vnímán jako vyhlášený univerzitní region s moderními výukovými prostory a objekty, které budou přitahovat nejen studenty a špičkové odborníky z celé republiky, ale i ze zahraničí.“
Memorandum o vzájemné spolupráci společně svými podpisy potvrdili hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D., dále děkan Lékařské fakulty UK v Hradci Králové prof. MUDr. RNDr. Miroslav Červinka, CSc. a děkan Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D, který uvedl: „Velmi vítám tento podpis memoranda, který je formálním stvrzením podpory Královéhradeckého kraje realizaci projektu Výzkumného a vzdělávacího centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Bohužel, díky extrémně pomalému posuzování a vyjednávání ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) jsme se dostali do velkého časového tlaku, aby projekt mohl být úspěšně realizován do konce roku 2022. I přes to ale věřím, že díky účinné spolupráci Univerzity Karlovy, MŠMT, Královéhradeckého kraje i města Hradce Králové, se podaří projekt skutečně dotáhnout do zdárného konce.“

červenec 2017