Juranova, Iveta
Poslední změna: 09.04. 2021

Den celoživotního vzdělávání

Den celoživotního vzdělávání
 na Univerzitě Karlově a Lékařské fakultě v Hradci Králové


V Hradci Králové dne 8. 4. 2021

Letošní ročník tradičního Dne celoživotního vzdělávání se s ohledem na pandemickou situaci uskuteční online. Všechny zájemce i tak čeká bohatý program s praktickými informacemi o studijních programech a kurzech pro uchazeče nejrůznějších věkových kategorií. Patří sem například Juniorská univerzita, programy Univerzity třetího věku a mnoho dalších. Do celouniverzitní akce je zapojena i Lékařská fakulta v Hradci Králové, která představí svůj Přípravný kurz pro uchazeče o studium medicíny, speciální zážitkový kurz Medikemp a dvouletý studijní program Zdravé stárnutí.

Hlavní program bude zájemcům k dispozici v sobotu 10. 4. 2021 od 14:30 do 18:30 na stránkách Centra celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy. V tomto vysílání budou představeny jednotlivé studijní programy a možnosti dalšího vzdělávání napříč univerzitou. Zazní také příspěvky několika specialistů a absolventů a vše bude završeno zábavnou soutěží pro celou rodinu. Mezi příspěvky bude i krátké představení kurzů a programů, které nabízí Lékařská fakulta v Hradci Králové (LF HK). Zájemci se pak mohou v navazujícím čase mezi 18:30 a 19:00 připojit k živému vysílání LF HK na Facebooku, kde proběhne krátké představení fakulty a možností celoživotního vzdělávání, které nabízí. Zároveň zde bude prostor pro diskusi a dotazy k jednotlivým kurzům: https://www.facebook.com/events/1906238946212145

Medikemp je několikadenní kurz pro zájemce o studium medicíny, kteří si chtějí potvrdit, že je pro ně medicína to pravé, a vyzkoušet si život medika nanečisto ještě před podáním přihlášky. V roce 2021 fakulta otevírá již třetí ročník Medikempu a účastníci opět budou moci navštívit více než desítku teoretických a klinických pracovišť. Mezi nejoblíbenější body programu patří nácvik první pomoci, chirurgické šití, práce s fantomy a simulátory, ale i setkání s mediky a výlety po okolí. Kempaři se důkladně seznámí s prostředím fakulty, Fakultní nemocnice, studentských kolejí i s Hradcem králové. V závěru kurzu nechybí ani setkání s tvůrci testů, kteří zde sdílí své tipy a triky k úspěšnému zvládnutí přijímací zkoušky na LF HK. Přihlášky na Medikemp lze podávat do konce dubna a samotný kurz proběhne v posledním srpnovém týdnu.

Pro ty, kteří už jsou rozhodnutí a chystají se k podání přihlášky na lékařskou fakultu, je tu pak Přípravný kurz ke studiu, který pomáhá s přípravou na přijímací zkoušky z biologie, somatologie, fyziky a chemie. Výuka probíhá od září do března, každou druhou sobotu v celkovém rozsahu 84 hodin. Pozornost je mimo běžné okruhy témat věnována problematickým otázkám, procvičování početních příkladů a vzorových otázek. Uchazeči často vítají možnost doplnit si znalosti např. ze somatologie či z fyziky ve spolupráci s ochotnými vyučujícími, namísto náročného samostudia. Obdobně jako u Medikempu i zde se účastníci setkávají s tvůrci testů a dostávají cenné rady, jak s testem pracovat a na co se soustředit. Do přípravného kurzu se mohou uchazeči hlásit od června do září nebo do naplnění kapacity 250 míst.

Pro uchazeče v pokročilém věku je tu pak dvouletý studijní program Zdravé stárnutí, v němž naši odborníci předávají účastníkům cenné poznatky z oblasti patologických aspektů stárnutí, rizikových faktorů, nejčastějších onemocnění doprovázejících seniorský věk, prevence a socioekonomických souvislostí stárnutí. Výuka probíhá každou středu ve třech odpoledních hodinách od října do května. Program je zakončen písemným testem a slavnostní promocí spojenou s předáním certifikátu o absolvování. Přihlášky je možné podávat na přelomu září a října.

Záznamy obou chystaných událostí budou dostupné i po skončení vysílání.

tisková zpráva ke stažení
 

Kalendář akcí

<květen 2021>
poútstčtsone
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Dnes: