Mazanek, Pavel
Poslední změna: 15.02. 2016

Slavnostní otevření Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové

 

Slavnostním otevřením budovy Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové dne 6.10. 2015 byl oficiálně zahájen provoz společného vědeckého a akademického centra Lékařské fakulty UK a Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.

Zrealizované „Výukové a výzkumné centrum Univerzity Karlovy v Hradci Králové“ je první etapou plánované výstavby celého univerzitního kampusu.

Budova je určena pro výuku a výzkumné aktivity celkem čtyř ústavů a kateder. V případě Lékařské fakulty se do nových prostor přesunul Ústav lékařské biologie a genetiky a Ústav lékařské biochemie, z Farmaceutické fakulty se přestěhovala Katedra sociální a klinické farmacie a Katedra biologických a lékařských věd. Nová budova již začala s novým akademickým rokem 2015/2016 plně sloužit k výuce studentů obou fakult i k vědeckým aktivitám. „Jsem velice rád, že v Hradci Králové máme nová, velmi hezká a při tom velmi funkční pracoviště Univerzity Karlovy. Děkuji všem kolegům a spolupracovníkům, kteří se na realizaci tohoto díla podíleli. To, že jsme při stavbě první etapy úspěšně překonali mnoho problémů, nás posílilo a jsme lépe připraveni na realizaci dostavby celého kampusu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Velice si přeji, abychom tuto šanci dostali“, řekl děkan Lékařské fakulty prof. Červinka.

Společné výukové a výzkumné centrum hradeckých fakult je pětipodlažní budova s jedním podzemním podlažím a čtyřmi nadzemními. Objekt je navržen tak, aby podle energetické náročnosti splňoval podmínky pro zařazení mezi úsporné stavby. Budova má inteligentní řízení technologií, které slouží k optimálnímu nastavení vnitřního klimatu v letním i zimním období. Budoucí kampus už v rámci první etapy výstavby získal kompletní připojení na nezbytnou infrastrukturu.

„Nově vytvořené prostory Kampusu v Hradci Králové jsou druhým velkým projektem Univerzity Karlovy, který v letošním roce otevřela. Po Kampusu v Plzni dnes slavnostně otevíráme nové a vysoce účelné prostory a očekáváme, že podpora rozvoji výstavby výukových a výzkumných prostor na fakultách Univerzity Karlovy v Hradci Králové zvýší motivaci ke studiu a vědeckovýzkumnou práci Lékařské fakulty a Farmaceutické fakulty. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kdo se na projektu podíleli a kdo jej podpořili a vytvořili tak moderní zázemí a předpoklady pro kvalitní pedagogickou a vědeckou činnost a mezinárodní spolupráci. Věříme, že se zdárně podaří realizovat i druhou část projektu a celý kampus bude již brzy sloužit potřebám hradeckých fakult“, uvedl rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. Tomáš Zima.

Z větší části byl tento projekt financován ze strukturálních fondů Evropské unie v rámci operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.
Celkové náklady na výstavbu se pohybují ve výši 315 milionů korun. Stavba budovy byla zahájena v roce 2012, konečná kolaudace proběhla v září letošního roku.

Pro veřejnost bude nová budova Univerzity Karlovy v Hradci Králové zpřístupněna 7. listopadu 2015 od 9 do 13 hod. v rámci Dne otevřených dveří.  

     
 

Fotografie

Kalendář akcí

<září 2019>
poútstčtsone
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Dnes: