LFUK-HK-PECIH6AS
Poslední změna: 21.09. 2021

Tisková zpráva - Noc vědců

Noc vědců na Lékařské fakultě v Hradci Králové

Virtuální pitevna, modelování lidských orgánů nebo on-line vysílání. Nejen to čeká návštěvníky Lékařské fakulty v Hradci Králové v rámci Noci vědců, která se koná 24. září 2021. Tématem letošního ročníku je čas. A ten je v medicíně často rozhodující.

Prezenční program Noci vědců proběhne v budově lékařské fakulty v Šimkově ulici. Kromě workshopů připravených Ústavem anatomie si mohou návštěvníci také přijít poslechnout přednášku Fingerlandova ústavu patologie o příběhu jednoho z nejznámějších infekčních onemocnění – o ftíze neboli tuberkulóze. Kapacita workshopů i přednášek je omezená, zájemci si už teď mohou své místo zarezervovat přes webovou stránku akce www.nocvedcu.cz

Kromě prezenčního programu chystá fakulta on-line streamování přednášek na Facebooku a Youtube. Kolik času potřebuje naše tělo na regeneraci, jak dlouho trvá, než se úplně uzdravíme po prodělání COVIDu, jak správně načasovat použití biotechnologií v paliativní péči nebo zda teranostika způsobí revoluci v onkologické léčbě. To jsou témata, kterým se budou v živém vysílání věnovat odborníci z LFHK. Diváci samozřejmě budou moci pokládat lékařům otázky na cokoli, co je k tématům zajímá, a to prostřednictvím platformy Sli.do. Své znalosti z oblasti medicíny si pak diváci budou moci ověřit v on-line interaktivním MediQuizu.

Na fakultním kanále Youtube budou navíc odvysílány premiéry předtočených videí s tím nejzajímavějším z oblasti vztahu medicína-čas. Ve videích se diváci mimo jiné dozví, proč při mrtvici neotálet s přivoláním pomoci, jak je to s časem v robotické chirurgii, jakou roli hraje čas ve 4D radioterapii, jak sami různě vnímáme čas anebo co zásadního se v našem těle mění v průběhu života.

Tisková zpráva v pdf

<říjen 2021>