Poslední změna: 21.06. 2017

Tisková zpráva - přijímací řízení

Lékařská fakulta UK v Hradci Králové má nejlepší mediky v republice, nyní vybírá nové studenty

Ve středu 21. června se konají přijímací zkoušky do magisterských studijních programů Všeobecné a Zubní lékařství na Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Zájem o studium na hradecké medicíně je tradičně vysoký a neklesá, fakulta registruje více než 2000 přihlášek. Zároveň se tato fakulta může pochlubit nejlepšími studenty v republice, kteří získali titul Medik roku 2017.

V přijímacím řízení musejí uchazeči o studium na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové uspět v přijímacím testu složeném z 80 otázek z biologie, somatologie, chemie a fyziky. Do studijního programu Všeobecné lékařství fakulta přijímá přibližně 300 studentů, do programu Zubní lékařství okolo 46 uchazečů.
Lékařská fakulta v Hradci Králové přitom připravuje jedny z nejlepších lékařů, její studenti jsou schopni uspět a zvítězit v celostátní soutěži v konkurenci posluchačů ostatních lékařských fakult. Dokazuje to i letošní ročník soutěže Medik roku 2017, která proběhla v dubnu v Nemocnici v Táboře, pořadatelem jsou Jihočeské nemocnice ve spolupráci s Health Care Institute. Vítězný tým v čele s kapitánem Bc. Jiřím Kotkem sice soutěžil pod hlavičkou Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, ta ale úzce spolupracuje právě s Lékařskou fakultou v Hradci Králové, která vedle svých studentů vyučuje i vojenské posluchače. Kromě toho jen s minimálním bodovým odstupem se na 2. místě v této soutěži umístil tým vedený kapitánem Jakubem Šimkou z Lékařské fakulty UK v Hradci Králové. A další soutěžní tým z hradecké medicíny skončil na 5. místě, soutěže se přitom účastnilo celkem 19 soutěžních týmů.
„Do soutěže bylo zahrnuto 13 disciplín, které jsme absolvovali na různých odděleních - chirurgie, kardiologie, gynekologie, pediatrie a další.  Plný počet bodů byl 100 za každou disciplínu, přitom v této soutěži je klíčové nepropadnout v žádné disciplíně. Opakovaně se studenti z Hradce Králové na soutěži Medik roku umisťují na předních příčkách. Díky tomu je LF HK prozatím nejúspěšnější fakultou na této soutěži,“ uvedl Jakub Šimka, kapitán jednoho z vítězných týmů.
Studium všeobecného lékařství je šestileté, zubní lékaři se na svoje povolání připravují pět let, na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové v současné době studuje přibližně 1500 studentů.

Za správnost a kontakt:
Iveta Juranová
pracovník pro styk s veřejností
Lékařská fakulta UK v Hradci Králové

<září 2019>