Poslední změna: 23.03. 2021

Tisková zpráva - výstava studentů UHK

Z doby pandemie, tentokrát výtvarným pohledem studentů

Hradec Králové, 23. 3. 2021

K dlouholeté tradici výtvarných výstav v budově Lékařské fakulty v Hradci Králové a ve fakultní Galerii Na Hradě patří spolupráce s Katedrou výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. V případě další v řadě výstav připravených pro Lékařskou fakultu v HK si studenti z Univerzity Hradec Králové připravili svoje práce inspirované současným stavem pandemie a karantény. Výstava měla být instalována a oficiálně představena ve výstavním prostoru v 1. patře Lékařské fakulty v Šimkově ulici. Vzhledem k přísným opatřením, která nyní platí, však musí být prozatím realizována pouze virtuálně (https://www.lfhk.cuni.cz/Fakulta/O-fakulte/Zivot-na-fakulte/Spolecenske-a-sportovni-akce/Vystavy-ve-foyer/Vystava-na-LF-studenti-Univerzity-HK/ ) a v souladu s případným uvolněním protiepidemických opatření bude dodatečně zpřístupněna i v tradičním výstavním prostoru v budově fakulty.
Výstava dostala název Z doby pandemie – O světle na konci tunelu a představuje práce studentů 2. ročníku oboru Grafická tvorba – Mutlimédia Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, které vznikly jako semestrální práce, plakáty na téma Karanténa – Coronavirus.
Někteří z nich to zpracovali jako zprávu o této zvláštní době, někteří s humornou nadsázkou, hravě, někteří s vážností a filozofickým nadhledem. Jak se doba nejistoty prodlužuje, vzniká potřeba sdílení. Začali jsme tedy hledat místo, diváky,“ uvedla Jaroslava Severová, vedoucí ateliéru grafické a multimediální tvorby UHK. Možnost vystavit práce na Lékařské fakultě v Hradci Králové studenti i pedagogové UHK velmi uvítali. „Připadá nám správné a vhodné připravit výstavu pro učitele, studenty, zaměstnance, lékaře, mediky, kteří naši skutečnost prožívají aktivně a vracejí nás do bezpečné každodennosti,“ doplnila Jaroslava Severová.
Současná náročná pandemická doba tak prostřednictvím výstavy studentů UHK na Lékařské fakultě v Hradci Králové poskytla příležitost k dalšímu sblížení výtvarného a lékařského světa.

tisková zpráva v pdf

<červen 2021>