Poslední změna: 13.05. 2019

Výroční ceny města Hradec Králové za rok 2018

Výroční ceny města Hradec Králové za rok 2018 jsou rozdány.

Laureátem ceny dr. Františka Ulricha se letos stal Vojmír Srdečný, který celý svůj život věnoval pedagogické činnosti a rozvoji sportu pro hendikepované.
Cenou Primus inter pares město ocenilo houslového virtuosa a hradeckého rodáka Jaroslava Svěceného, Událostí roku 2018 se podle hlasování veřejnosti stalo odhalení památníku Jana Gayera z loňského června.

V jedné z rolí se ocitlo také Výukové a výzkumné centrum Univerzity Karlovy v Hradci Králové - ceny se udělovali právě v této budově ve Zborovské ulici, v podvečer 1. května.

Město Hradec Králové udílí výroční ceny osobnostem žijícím a působícím v krajském městě již od roku 1993. Ceny, kterých je celkem šest, jsou udělovány na základě návrhů občanů a institucí, jejich udělování posuzují odborné komise a finálně je schvalují zastupitelé města.

Jako první byla vyhlášena událost roku, ocenění za výjimečný čin, investici, projekt, stavbu, výjimečnou událost či akci v uplynulém roce přínosnou pro město a kvalitu života jeho obyvatel. Událostí roku 2018 v Hradci Králové se stalo odhalení památníku Jana Gayera a padlých legionářů z první světové války.

Cenu primátora za studentskou tvůrčí práci 2018 si odnesl Denis Šefara, student Univerzity Hradec Králové, za prohlubování spolupráce s praxí v oblasti informačního a znalostního managementu. Nominovaní studenti, kteří se nestali laureáty ceny, obdrželi od vedení města pamětní medaili Hradce Králové.

Výroční cenu v oblasti sportu s názvem Hradecká sportovní cena získala tenistka Kateřina Siniaková. V loňském roce se stala dvojnásobnou vítězkou Grand Slamu a byla zároveň i členkou českého ženského tenisového týmu, který získal prestižní Fed Cup.

Za významné počiny na poli kulturním získal výroční cenu s názvem Hradecká múza žákovský smyčcový orchestr při ZUŠ Střezina Hradec Králové Smiling String Orchestra. V roce 2018 orchestr dosáhl absolutního vítězství v národním kole celostátní soutěže Základních uměleckých škol ve hře smyčcových souborů a orchestrů.

další nominace