Připomínka 17. listopadu na LF HK

2023

I v roce 2023 si studenti a zaměstnanci Lékařské fakulty v Hradci Králové připomněli listopadové události let 1939 a 1989. A protože svátek vyšel na pátek, studentský spolek Asociace studentů medicíny zorganizoval ve spolupráci s fakultou vzpomínkové setkání již v úterý 14. listopadu navečer.Konalo se před budovu fakulty v Šimkově ulici a účastníci si kromě poslechu proslovů pana děkana Jiřího Manďáka a prezidenta ASM Josefa Kutlvašra mohli také zazpívat dobové písně, prohlédnout si tematickou výstavu, dobové fotografie a sepsané vzpomínky pamětníků nebo zapálit svíčku na počet těch, kteří bojovali za naši svobodu a demokracii.Tato výstava byla pro širokou veřejnost následně zpřístupněna ve vstupním vestibulu budovy až do večera 17. listopadu. Návštěvníci, kteří dorazili v podvečer a večer tohoto svátečního dne, měli šanci zhlédnout výstavu navíc slavnostně nasvícenou do barev trikolory a doprovozenou dobovými písněmi.


Rok 2022

V podvečer 17. listopadu 2022 si LF HK připomněla Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii svíčkovým průvodem, který opět organizovala společně s Univerzitou Hradec Králové. Program zahájily proslovy řečníků u budovy kampusu UHK, kde si účastníci vzali do rukou zapálené svíčky a také si poslechli krátké hudební vystoupení. Poté se svíčkový průvod vydal na cestu. Trasa průvodu vedla od kampusu UHK přes centrum města až k budově naší fakulty v Šimkově ulici.


U budovy LF HK přivítali účastníky krátkými proslovy pan děkan Jiří Manďák a prezident ASM Marek Šváb. Zaznělo také hudební vystoupení, při kterém si někteří společně s hudebníky zazpívali známé písně od Karla Kryla, a poté účastníci položili svíčky u nástěnky s výstavou dobových fotografií a sepsaných vzpomínek zaměstnanců fakulty na listopad 1989. Na závěr akce všichni symbolicky zazvonili klíčemi a prohlédli si roll-upovou výstavu, která před lety vznikla ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové.

Rok 2021

Společně se studenty Univerzity Hradec Králové jsme si 17. 11. 2021 připomněli výročí listopadových událostí. Program začal na náměstí Václava Havla v kampusu Univerzity Hradec Králové Na Soutoku, kde k účastníkům promluvili zástupci UHK, zaznělo krátké hudební vystoupení, čestné salvy z pušek, účastníci položili věnce k pamětní desce věnované bojovníkům proti totalitě a napsali vzkazy na improvizovanou Lennonovu zeď. Poté zapálili svíčky a vydali se přes město k budově LF HK v Šimkově ulici, která byla v rámci akce DÍKY, ŽE MŮŽEM slavnostně osvícená do barev české trikolóry.


Před budovou LF HK je přivítal pan děkan Jiří Manďák, který poděkoval účastníkům, že přišli, a vyjádřil vděčnost za to, že se mohou takto svobodně scházet a připomínat si výročí, což v době obou totalit nebylo možné. Účastníci pak společně zazvonili klíči a položili svíčky na pietní místo k uctění památky všech občanů, kteří bojovali za naši svobodu a demokracii. Za zvuků písní sametové revoluce si poté prohlíželi výstavní roll-upy, které se věnují historii listopadových událostí na LF HK.
Tradiční Studentský koncert Lékařské fakulty k výročí listopadových událostí se konal v pondělí 22. listopadu 2021 ve Filharmonii Hradec Králové a nesl se v benefičním duchu. Výtěžek z prodeje vstupenek se studenti rozhodli věnovat na léčbu malé pacientky, která prodělala dětskou mozkovou obrnu.
Rok 2020


Lékařská fakulta v Hradci Králové se připojila k iniciativě DÍKY, ŽE MŮŽEM a 17.11.2020 a rozsvítila v symbolickém čase 17:11 hod. budovu LF HK v Šimkově ulici do barev české trikolóry. Přidala se tak k ostatním budovám v rámci České republiky.I v roce 2020 jsme si výročí 17. listopadu připomněli podzimním koncertem, byť kvůli epidemii proběhl netradiční formou i s netradičním obsazením. Protože nebylo možné uskutečnit studentský koncert, jako připomínku listopadových událostí jsme v prostorách Lékařské fakulty v Šimkově ulici natočili koncert Královéhradeckého kvarteta. Premiéru měl na YouTube kanálu fakulty 25. listopadu 2020 ve 20.00 hodin a připomněli jsme si jím i 75. výročí založení Lékařské fakulty v Hradci Králové.Poslední změna: 12. červen 2024 13:25 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Lékařská fakulta v Hradci Králové

Univerzity Karlovy

Šimkova 870

500 03 Hradec Králové


IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208


Tel.: 495 816 111

E-mail:


Podatelna