Projekty
Pořízení vybavení pro inovaci výuky biofyziky na lékařských fakultách UK
Projekt sleduje zvýšení úrovně studia napříč všemi lékařskými fakultami, a to ve formě inovace výuky prostřednictvím pořízení moderního vybavení pro demonstraci použití základních principů fyziky a biofyziky s využitím prvků telemedicíny. Jedná se o pomůcky založené na moderních ICT řešeních doplněné mobilní formou elearningu, které studentům vhodnou formou zprostředkují požadované znalosti a poslouží k rozšíření jejich schopností při práci s těmito prostředky, s návazností na uplatnění v praxi.
Vznik CORE FACILITIES pro zlepšení kvality výzkumu spojeného s výukou na LF HK UK
Realizací projektu dojde ke zlepšení kvality výzkumu spojeného s výukou na LF HK UK pořízením core facilities a dalšího materiálně-technického a infrastrukturního zabezpečení nezbytného pro modernizaci doktorských studijních programů, která bude provedena v rámci komplementárního projektu INODOK. Projekt podpoří odborný růst studentů DSP a akademických pracovníků vč. postdoků a umožní jim získat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti v moderních metodikách biomedicínského VaV.
Podpora moderních forem výuky na LF HK UK zaměřené na využití simulátorů a fantomů
Cílem projektu je inovace a modernizace výuky klinických a teoretických oborů LF HK UK, a to prostřednictvím pořízení simulátorů a fantomů, které umožní studentům bezpečně si osvojit znalosti a dovednosti nezbytné pro budoucí lékaře. na pořizovaných výukových trenažérech bude možné zajistit, za maximálně realistických podmínek, nácvik základních vyšetřovacích a terapeutických technik či lékařského rozhodování.
Inovace výuky a e-learningového prostředí na LF HK UK
Cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření výuky pregraduálních studijních programů na LF HK UK (zejména pak oborů Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, General Medicine, Dentistry a Ošetřovatelství) prostřednictvím zavedení nové elektronické a interaktivní metody výuky a modernizaci přístrojového a materiálového vybavení.