Run for Life

2024

Další ročník legendárního benefičního běhu Run for Life je za námi. Letos se konal v pondělí 15. dubna a zúčastnilo se ho rekordních 215 závodníků! Díky jejich štědrosti se podařilo na pomoc malému Vojtíškovi vybrat celkem 24 215,- Kč. Putovní pohár děkana obhájila i letos naše fakulta, protože měla v závodě více účastníků než FaF UK.


Děkujeme všem závodníkům, gratulujeme vítězům a velké poděkování míří také sponzorům, kteří věnovali ceny pro vítěze běhu: LF HK, KofolaInfinite medstyleGodlikeDr. MaxKlenotRun 4 fun a GoMango


A kam letos poputuje výtěžek z akce? 

Peníze dostane Vojtíšek, 14měsíční raubíř, který se potýká s diagnózou Septooptická dyspazie s atrofií optiku a s tím spojenou hormonální poruchou. Ačkoli toho moc nevidí a jeho zrak je poškozený, je to velmi šikovný chlapeček, který i přes své postižení se nebojí nových výzev a statečně se vším bojuje. Výtěžek z benefičního běhu rodiče použijí na zakoupení kontrastních pomůcek rozvíjejících motoriku a stimulujících zrak a zároveň na ergoterapii, kterou nehradí zdravotní pojišťovna.


Pokud jste letos benefiční běh nestihli, rádi vás uvidíme na tom příštím. Už teď se těšíme! 

2023


Dne 17. dubna se v Šimkových sadech uskutečnil šestý ročník charitativního Run for Life. Běžeckého závodu, na jehož organizaci se podílely spolky Asociace studentů medicíny a Spolek českých studentů farmacie, se zúčastnilo 116 běžců z Lékařské fakulty a Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. Běh byl uspořádán na podporu malého Štěpánka se Sotosovým syndromem. Na pomoc se vybralo 19 120 korun. Peníze se použijí na rehabilitace a pomůcky nutné k rozvoji jemné motoriky a řeči chlapce.


Závody byly odstartovány děkanem FaF UK doc. PharmDr. Jaroslavem Rohem. Kromě jednotlivých umístění na obou tratích se také soutěžilo o putovní pohár, který díky větší účasti studentů z LF HK putuje opět k medikům. Nejlepších výsledků na trati 5 km dosáhli: Šimon Koblížek (FaF UK) a Lenka Táborská (FaF UK). Na trati 2,5 km zvítězili: Andrej Tibenský (FaF UK) a Alexandra Goldmannová (FaF UK).


Děkujeme běžcům za účast a také všem, co finančně přispěli.

2022

Ve středu 20. dubna 2022 proběhl již 5. ročník nadačního běhu Run for Life – Zachraň život během. Do běhu na 2,5 nebo 5 km po Šimkových sadech se zapojilo 92 běžců z řad studentů a zaměstnanců LF HK a FaF UK i široké veřejnosti. Oba běhy odstartoval pan děkan LF HK Jiří Manďák. Na startovném se vybralo celkem 20 593,- Kč, které poputují nemocnému chlapci Danielovi, který trpí špatným vývinem mozečku a hypotonickým syndromem. V závodu LF HK a FaF UK o putovní pohár zvítězila naše fakulta, která měla na trati více závodníků. Putovní pohár tedy zůstává na naší fakultě.
Poslední změna: 18. červen 2024 14:44 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Lékařská fakulta v Hradci Králové

Univerzity Karlovy

Šimkova 870

500 03 Hradec Králové


IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208


Tel.: 495 816 111

E-mail:


Podatelna